25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

Piráti a hnutí STAN zahájili ostrou předvolební kampaň. Tvrdí, že mají program pro každého, který si lidé zaplatí i díky novým daním.

Podle lídrů je nový klikací program, šitý na míru každému. Volební heslo „Vraťme zemi budoucnost“ symbolizuje kruh a čtverec.

„Jde o symboly, které mají dohromady obrovskou synergii. Máme sílu, kompetence a odhodlání vrátit České republice její budoucnost,“ uvedl předseda hnutí STAN Vít Rakušan, jenž kampaň zahájil společně s pirátským předsedou Ivanem Bartošem.

„Chceme ukázat, že máme hodně šikovných lidí plných energie a ochotných pracovat pro to, aby nám vrátili budoucnost,“ zahájil politickou kampaň pirátský předseda a kandidát na premiéra Ivan Bartoš.

Na programu pracovalo 14 expertních týmů obou politických stran, které chtějí vyhrát podzimní volby. Jeho tvorba podle autorů trvala celý půl rok.
Program má  klikací, šitý každému  na míru každému, podle namodelované životní situace.

V plánu je také odstranění nesystémových daňových výjimek. Nižší zdanění práce chtějí Starostové a Piráti zachovat, ale slevu na poplatníka plánují pravidelně valorizovat podle růstu inflace.

Piráti a Starostové slibují, že důchody nebudou snižovat. Výše minimálního důchodu by podle politiků měla být 30 procent průměrné mzdy.

Věková hranice odchodu do starobního důchodu by podle nich měla být spíš orientační. Důchody těch, kteří se rozhodnou pracovat déle, by měly být vyšší než dnes. Pracující důchodci by měli být odměněni třeba nižším sociálním pojištěním, aby se jim pracování na stará kolena vyplatilo. Chtějí také zřídit vládní Radu pro udržitelné důchody.

Státní maturity má nahradit zkouška ze středoškolského minima, kterou by připravil stát. Složení by bylo podmínkou pro připuštění ke školní maturitě a studenti by ji mohli složit kdykoli během studia.


„Transparentní“ kultura po pirátsku

Možná se čtenáři podiví nad tím, že se většina informativních textů z mariánskolázeňského Zastupitelstva točí především…

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.