25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Když novinářka míchá jablka a hrušky

REKLAMA

Jak dokonale manipulativní, neobjektivní, zaujaté, a především neetické může být povolání redaktora?

Aneb „Potrefená husa nejvíc kejhá“

Mnohé možná ohromil článek plzeňské redaktorky Kalinové, která se bere za lékaře ve vile, pro níž město nemělo využití a směnilo ji za jiné rozvojové pozemky.

Článek, který vydal Deník opravdu stojí za povšimnutí, zejména pak vše, na co známá a moralizující redaktorka Ivana Kalinová zřejmě zapomněla napsat a naopak, jak se projevila její zaujatost a osobní angažovanost. Stejná redaktorka až okatě podporuje ve svých článcích politika Kulhánka, který se velmi angažuje ve spolupráci s hnutím STAN, zmítaného nevídanými kauzami spojenými s análními kokainovými dýchánky v utajovaných pražských bytech.

Při směně lékařské vily chybí i slušnost

Že se chce město zbavit majetku, pro který nenašlo využití, je zcela logické. Ovšem ono politické zaklínadlo – vždy s péčí řádného hospodáře – je u směny vily v Myslbekově ulici výsměchem všem, kteří této proklamaci ještě věří. Odůvodnění směny vily, kterou město nutně, a shodou okolností před komunálními volbami, potřebuje pro nezbytnou silnici, tím, že je prázdná, vzbuzuje dohady. Náměstek Josef Kopfstein zřejmě při ohledání stavu oné vily přehlédl ordinace psychiatrů, kteří nejenže mají s městem platnou nájemní smlouvu, ale do dnešního dne se oficiálně nedověděli, že jsou na dlažbě. Nikdo je neinformoval.

Nebo je město směnilo i s vilou jako břemeno pro nového majitele? V usnesení nic takového není a sám náměstek Kopfstein na zastupitelstvu tvrdil, že vila už dlouho není využívaná. Není tohle už na psychiatra?

Zatímco kraj se snaží získat doktory, kteří chybějí v celém regionu, stůj co stůj a benefity žene k oblakům, Karlovým Varům lékaři, a to včetně pacientů, nestojí ani za slovo. Elementární slušnost nějak vyšuměla.

Ivana Kalinová, redaktorka Karlovarského deníku
Zdroj: https://karlovarsky.denik.cz/nazory_region/pri-smene-lekarske-vily-chybi-i-slusnost-20220629.html


Na to, jaká je celá pravda si musí čtenáři počkat, aneb co je v Plzni, to se počítá.

Propadá se snad profesionální novinářka pod úroveň pisálků amatérů?

KOMENTÁŘ KVL

  • Náměstek Josef Kopfstein zřejmě při ohledání stavu oné vily přehlédl ordinace psychiatrů, z níž je jeden bývalý zastupitel a manžel moralizující redaktorky Kalinové.
  • Bojovnice za práva doktorů a rodinných příslušníků zapomněla i na to, co jí vždy zajímalo na prvním místě u všech. Jak výhodná, či nevýhodná smlouva to pro město je? Kolik manžel a bývalý zastupitel za soukromou ordinaci městu platí?
  • Kdyby pisatelka měla alespoň elementární právní znalosti, tak by v dehonestaci města nepokračovala. Platné nájemní smlouvy při prodeji nemovitosti automaticky přechází na nového majitele, který se s nimi musí vypořádat.
  • Co je elementární slušnost, která vyšuměla? To může být šumivý acylpyrin, který si redaktorka naordinovala ve chvíli, kdy zvítězila její touha poškodit ze závisti kohokoliv, kdo bude moct zasáhnout do zvykového práva, parazitujícího dlouhá léta na městském majetku.
  • Konec konců základem směnného obchodu je základní předpoklad, který spočívá v tom, že jedna strana chce s druhou směnit něco, o co má zájem a musí najít něco, o co má druhá strana minimální zájem jako strana první. Často ve směnném obchodu peníze hrají minimální roli, proto lidé, kteří hovoří primárně o penězích při směnném obchodu, tak mohou být spíš slaboduší, nebo dokonce hloupý a pro své okolí dokonce i nebezpeční.

Redakce díky analýze zdrojů a komentářů místních novinářů, zjistila kromě jiného, že smlouva pro město nemusí být vůbec výhodná. Dlouhá léta si zajímavý nájem plnými doušky užívali psychiatři s více než slušnými příjmy. Ani o tom redaktorka neutrousila jediné slovíčko. Ale pod rouškou mediálního mlčení se skrývají další zajímavé informace, které nejspíš nikdy neměly spatřit světlo světa.

Mnozí dodnes vzpomínají na kauzu údajných černých staveb ruského podnikatele v Hájích. Masivně medializovaná kauza proběhla dokonce i Českou televizí.
Ale už nikdo neví, že celou kauzu odstartovalo politické rozhodování na karlovarské radnici, kdy mnohé připomíná spíš spekulace při privatizaci veřejného majetku než ušlechtilé cíle vedoucí ku prospěchu všech občanů.

Redakce má k dispozici zcela průkazné informace o tom:

  • kdo prodal celou nemovitost a za kolik ruskému podnikateli
  • kdo od města, za kolik, a za jakým účelem nemovitosti v Hájích zprivatizoval
  • proč zapomenutá kauza neprošla médii a byla veřejnosti zatajena

Kdo stál za spekulativním nákupem bývalého tábora pro děti v Hájích?

Co bylo cílem celé privatizace?

Jak se majetek dostal do rukou ruského podnikatele?

O tom bude následující článek, který všechny slušné lékaře zvedne ze židlí.

Mnozí novináři se pod hanbou svých kolegů už nebudou muset za nic stydět, protože vrcholu lidské nenažranosti, pokrytectví a závisti už bylo v Karlových Varech dávno dosaženo.


V ČR je kalina obecná považována za jedovatou rostlinu.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.