22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kraj zrušil výběr firmy na opravu Císařských lázní.

REKLAMA

Karlovarský kraj – Teprve až po dvou létech politici vládnoucí Karlovarskému kraji zrušili výběrové řízení na dlouhodobě připravovanou opravu Císařských lázní v Karlových Varech, které na svou opravu čekají už více než deset let.

Externě najatí právníci došli k závěru, že tendr nebyl proveden v souladu se zákonem. Duplicitní stanovisko vydal i právní odbor úřadu Karlovarského kraje.

Sedm společností, které podaly své nabídky a uspěly v prvním kole se už druhého kola proto nedočkají.

Kraj rozhodl po dvou létech, že tendr zruší a vypíše ho znovu. Politici mají  obavy, aby kvůli chybám, které externě vybraní právníci našli, nepřišel o státní dotaci 250 milionů korun z Ministerstva kultury.

„Všech sedm společností obdrží písemně důvody. Jak posouzení našeho právního odboru, tak externí právní kanceláře došly k závěru, že výběrové řízení nebylo vyhlášeno v souladu se zákonem o veřejných zakázkách,“ vysvětlila hejtmanka, poslankyně  a předsedkyně asociace krajů Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

Pokud kraj má posouzení svých právníků, které platí z veřejných peněz z rozpočtu kraje a za další veřejné peníze si najal další externí právníky opět z veřejných peněz, asi jistě udělal transparentní výběrové řízení, jak bývá u protikorupčních politiků zvykem. Ale nejedná se o plýtvání veřejných prostředků, nebo jsou dlouholetí a zkušení právníci kraje, jen neodborníky k posouzení jedno tendru ze stovek, které kraj soustavně vypisuje ve všech oblastech své působnosti v rámci zákona o zadávání veřejných zakázek.

Během následujících dní se očekává vydání stavebního povolení. Nové výběrové řízení, do kterého se může přihlásit také oněch sedm firem, chce kraj vyhlásit co nejdříve. Samotná oprava by tak měla začít v letošním roce, pokud kraj výběrové řízení opět nezruší z nějakého důvodu, nebo se firmy ohradí.

Rekonstrukce národní kulturní památky se podle krajských politiků nezpozdí, alespoň v to prý věří.  Karlovy Vary řeší sál pro svůj orchestr, který kraj ve svém objektu zatím v rozměru, požadovaném symfoniky z mnoha důvodů neakceptoval.

Budeme informovat o čem media nepíší :
– Kdo fakticky pod obalem značky hnutí ANO 2011 ovládá Karlovarský kraj
– Bylo na externí právní služby vypsáno transparentní výběrové řízení?
– Kdo byl ve výběrové komisi na výběr odborníků?
– Jaký název má externí právní firma vybrána krajem?
– Kolik finančních prostředků  kraj za externí právní názor zaplatil?

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.