30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Hospodaření KV Arény budí zájem radních i primátora města

karlovarské listy

REKLAMA

Společnost loni vykázala zatím nejvyšší ztrátu 8,8 milionu korun. Primátor Kulhánek (KOA) nevyloučil, že by na valné hromadě mohl vzniknout i návrh týkající se vypsání výběrového řízení na nového jednatele společnosti. Po té, co si Kulhánek  materiály prostudoval a chtěl po radním a jednateli KV Areny Vladimíru Kvasničkovi(VOLNÍ) vysvětlení mnoha položek. Uplynulé dva týdny prý nedorazilo nic.

„Z těch informací, které máme, plynou další otázky. Mně v současné chvíli nezbývá, než o tomto stavu informovat vedení města, radu a iniciovat svolání valné hromady společnosti KV Arena, aby se k tomu nějakým způsobem postavila,“ řekl.

Vladimír Kvasnička již na minulém zastupitelstvu vysvětloval ztrátu KV Areny s tím, že na hale skončila v roce 2015 záruka a objevila se řada vad, které si žádaly nutné  opravy.

Když si celou věc zrekapitulujeme, je jasné Kvasnička nastoupil do KV arény jako jednatel na přelomu roku 2014 – 15 a záruky končily rok před jeho příchodem. Takže jednateli, kterému ve funkčním období vypršely záruky byl pan Maleček (TOP 09), stále spolupracující, předchozí koaliční parter primátora Kulhánka. Ale TOP09 se po volbách v Karlových Varech už do zastupitelstva nedostala, byla zcela smazána z politické mapy a pravděpodobně zastíněna právě hnutím KOA, v čele s bývalým novinářem, primátorem Kulhánkem.

Jednatel Kvasnička řeší také mnoho závad, které jsou ještě v záruce v bazénovém centru, které zdědil právě po jednateli Malečkovi. Za Kvasničky byla také dokončena hala pro míčové sporty, ta měla mnoho nedostatků už v projektu, protože se muselo dokupovat za městské peníze, mimo dotaci mnoho prvků, bez nichž by hala byla prakticky nevyužitelná k účelu, kterému dnes slouží.

Na projektech a pečlivé přípravě staveb se samozřejmě aktivně podílela bývalá koalice, kde v čele působil  primátor Ing. Petr Kulhánek (KOA), 1. náměstek primátora: Ing. Jiří Kotek (ALT), který byl později odvolán pro neshody s primátorem Kulhánkem, náměstek primátora Mgr. Jiří Klsák (KOA), Ing. Michal Toufar (TOP09), krátce Ing. Josef Malý (TOP09),  jednatel  KV Arény Roman Maleček (TOP09), Ing. Otmar Homolka (OCJJ), Ing. Milan Rusev (OCJJ), RNDr. Jaroslav Růžička (ALT), Ing. Pavel Žemlička (KOA).

Politici podepisovali tehdejší koaliční smlouvu, která po jejím rozvratu a pádu náměstka Kotka v tichosti přivinula do koalice karlovarskou ODS jako aktéra, který poškodil město Karlovy Vary při výstavbě KV Arény. Do dnes vede město s firmami nekonečné soudy v řádech desítek milionů korun, které vede právní odbor, podřízen  primátoru Kulhánkovi.

napsali v minulosti o KV aréně…

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.