Cafe Rolava byl další projekt Kulhánkovo kamarádů

REKLAMA

Karlovy Vary – Restaurace Café Rolava v karlovarském rekreačním areálu Rolava podle původního projektu z pera kamarádů bývalého primátora Kulhánka (KOA) s největší pravděpodobností stát v příštím roce nebude.

Bývalé vedení města ještě před volbami vybralo jejího provozovatele, aniž by restaurace stála. Nové vedení radnice toto výběrové zřízení zrušilo. Z bývalého vedení byl proti stavbě restaurace za více než sedm miliónů tehdejší náměstek Michal Riško, který podle jeho slov nechtěl podporovat nesmyslně předražené bistro určené zejména pro letní provoz, ale tehdejší Kulhánkovo diktátorská koalice válcovala svou bezohlednou většinou i koaliční partnery. Riško nebyl pro pro vysoutěžený nájem na neexistující objet budoucí restaurace, který opět nová koalice zrušila.

,,V té době jsem říkal, že nepodporuji Kulhánkem tlačený nesmyslný nájem  na neexistující stavbu na tiskové konferenci po radě města, novináři si udělali poznámky, ale v tisku se neobjevila ani řádka. Ostatně tomu tak bylo velmi často, protože v mediích se prezentoval pouze Kulhánek a Klsák, asi měli nějakou dohodu, vždyť jsou to bývalí kolegové, uvedl bývalý náměstek Michal Riško.

Stavební firma při zemních pracích  narazila na staré betonové brouzdaliště, o němž nikdo  údajně nevěděl i přes to, že z původní zprávy projektu, který  byl realizován z evropských peněz jasně vyplývá, že v areálu jsou zahrnuty betonové bazény, včetně jejich lokalizace.

S firmou chce nové vedení města smlouvu ukončit dohodou s finančním vyrovnáním.

„Je otázka, jaké zařízení by vlastně mělo na Rolavě být. Původní projekt na Café Rolava ale asi není důvod měnit. Teoreticky by se mohlo s novou firmou začít stavět v příštím roce,“ poznamenala pro redakci Deník.cz Hana Zemanová ( hnutí Karlovaráci).

Za stavbu Café Rolava mělo město zaplatit kolem šesti a půl milionu korun, ale k této částce se bude asi muset připočítat další milión korun za vybavení gastronomického provozu, které projekt neobsahoval. To všechno za restauraci určenou primárně pro letní provoz.

O tom, že bývalá Koalice pod vedením hnutí KOA v čele s dnešním opozičním zastupitelem Kulhánkem dala projekt z ruky a  bez výběrového řízení svým stranickým podporovatelům a kamarádům ,,kanceláří Hangár,” která byla přímo propojena s radní Tůmovou (KOA) a dnešní opoziční zastupitelkou už v karlovarských mediích nic nepíší. Tato pravdivá informace o nehorázném klientelismu se  opět v karlovarských mediích neobjevila.

Důležitou informací je také, že v pozadí celého případu stojí i podporovatel celého projektu náměstek Bursík (ODS), který na zastupitelstvu veřejně restauraci na Rolavě za cca sedm miliónů původně jako opoziční zastupitel hlasitě podporoval. (článek s videem zde.)

 

Asi náhoda byla i příprava vybudování restaurace právě na místě občany hojně navštěvované a oblíbené pergoly, která světe div se stála právě na místě, kde se naházelo pod zemí zavezené betonové brouzdaliště, které bylo po zboření pergoly opět náhodou objeveno a hned byly vyčísleny vícepráce v řádech statisíců korun zaměstnancem společnosti KV City Bc.Frousem.

Proč bude opakováno výběrové řízení podle původního nákladného projektu budou muset zastupitelé města rozhodnout po té, co se vypořádají se současným zhotovitelem, se kterým chtějí vzájemně spolupráci ukončit dohodou a finančním vyrovnáním.

Původně mělo na Rolavě vzniknout malé bistro, které by pokrylo požadavky návštěvníků koupaliště, které je navštěvováno  každoročně občany od dubna do října a v zimních měsících je celé koupaliště téměř prázdné.

Za celou věcí mají údajně stát i některé šedé eminence – vlivní podnikatelé z Karlovarska, kteří léta skrývají svou identitu (více zde).

Že v současné koalici spolupracuje někdo s kmotry, kteří se svými loutkami často hrají o mnohé a často pomocí podrazů budeme dále informovat.  Souvisí vše s tím že che navázat nová koalice na předražený bufet za sedm miliónů korun? Nebylo by dobré vše přehodnotit už od samého počátku a podívat se na ceny projektu a rozpočet celé stavby?   Za devět miliónů se dá koupit hned vedle Rolavy secesní budova v památkové ochraně. Za sedm miliónů se dají koupit v Rybářích dva rodinné domy s kompletní infrastrukturou.

 

REKLAMA

https://youtu.be/vgc6Kl3_jiI