13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Krajská koalice pomalu vzniká převážně z přeběhlých i věrných členů ODS

Karlovarské listy

REKLAMA

Karlovarský kraj je mezi dvěma posledními, které ještě nevytvořily funkční a života schopnou většinu s perspektivní koaliční smlouvou na volební období. Jana Vildumetzová, bývalá členka ODS a lídryně vítězného hnutí ANO stále tvrdí, že jednání s Piráty, HNHRM a ODS bez problémů pokračují. 

„Dokončili jsme diskuse o společných programových prioritách. Výsledek teď projednají orgány zastoupených politických subjektů, zároveň je připravována koaliční smlouva, která by měla třiadvacet hlasů.“ uvedla Jana Vildumetzová.

Zda se koaličních jednání stále účastní všichni zvolení zastupitelé za ODS Vildumetzová odpověděla, že hnutí ANO v jednání respektuje vedení jednotlivých stran, které si odpovídají za své členy a zastupitele.

Ale podle dobře informovaného zdroje minimálně jeden z jejích zvolených krajských zastupitelů s podpisem pod krajskou koalicí váhá. Součástí HNHRM je i bývalý  a dlouholetý člen ODS a starosta města Aš Dalibor Blažek.

Ostatní strany a hnutí mlčí, závazek k výhradní exkluzivitě pro jednání s ANO připomínají spíš praktiky obchodní zastoupení.

Piráti by chtěli, aby veřejnost měla přístup na komise.

Zaplacení poloviny dálniční známky pro občany kraje pomalu utichá, ale lákavý předvolební slib hnutí ANO voliči budou chtít určitě splnit.

Kdo je kdo? Realita je taková, že stávající půdorys budoucí koalice s těsnou většinou je založen na bývalých členech ODS (dnes ANO), kteří se před rokem infiltrovali do hnutí ANO, po zrušení Karlovarské organizace, dále současných členech ODS, kteří neopustily stranu a zbytku minoritních subjektů, chtějících naivně prosazovat v menšině své politické programy.

Myšlenka na to, že ANO je ,,B“ týmem ODS není úplně od skutečnosti. Jeden člen ODS je infiltrován v HNHRM a dokonce i v propadlé Kotkově Alternativě se nachází další bývalý člen ODS.

Ve třech, ze čtyřech politických uskupení tvořících vyjednávací exkluzivitu se s podivem na pozicích nachází bývalí nebo současní členové ODS, která je často Babišem označována za symbol korupce v naší zemi.

Politická turistika v Karlovarském kraji vypovídá o tom, že téměř v každém politickém subjektu jsou zahnízděni bývalí a protřelí, odejití členové ODS, kteří po prohraných volbách bleskurychle převlékli nové, kabáty a okamžitě rajtují na novém a v kraji neokoukaném koni se jménem ANO.

,,Pravicoví  uprchlíci jsou téměř všude, inu kabát hřeje.“

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.