Soud zmírnil tresty za machinace s penězi od prodejců na burze i bývalé náměstkyni za ODS

REKLAMA

Odvolací soud v Plzni zmírnil tresty pěti obžalovaným v kauze atletického klubu AC Start. Mezi souzenými pachateli je i bývalá náměstkyně karlovarského primátora Monika Makkiehová za ODS.

Mluvčí soudu Lucie Jíchová  uvedla, že se výše pokut pohybuje od osmi do čtyřiceti tisíc korun, přičemž nejvyšší sumu mají zaplatit Makkiehová a Lukmanov.

Obžalovaní se před soudem zpovídají z podvodu. Kriminalisté je obvinili z toho, že se pokusili ovládnout zbytek majetku atletického klubu. Od prodejců na burze v areálu AC Start podle vyšetřovatelů neoprávněně vybrali 203 tisíc korun.

Exnáměstkyně  za ODS vinu u soudu popírala, dokonce nějaký čas si poseděla ve vazbě, aby z její strany nemohlo docházet k ovlivňování svědků.

V případu byl také odsouzen bývalý člen rady města Karlovy Vary Vít Hořejš, který dostal 3,5 roku za tunelování AC Start.

Aktuálně má Karlovarská ODS obviněného náměstka primátorky Petra Bursíka v úplatkářské kauze, kterou Bursík označuje jako fakturu za administraci dotace a s obviněním nesouhlasí.


Souvislosti, o kterých media neinformují

Teprve v minulém volebním období vedení města rozhodlo o vykoupení AC Startu do majetku města. Temné období tak ukončil bývalý náměstek primátora Michal Riško, který zajistil na AC startu budoucnost atletického sportu v Karlových Varech. Chátrající sportoviště v rukou soukromé osoby nemělo pro občany města vizi ani perspektivu.


A však v současnosti se  opět okolo burzy objevují otazníky.

Před časem byl z burzy odvolán zaměstnanec, který se o ní staral a byl nahrazen novým. Podle posledních informací nový vedoucí burzy za nejasných okolností náhle skončil. Neodpovězenou otázkou zůstává, zdali klíčem k překotným personálním změnám nebude právě porovnání hospodaření střediska.

O situaci ve společnosti KV City Centrum a karlovarské burze budeme dále informovat.