14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Lanový park má pro malé děti novou dráhu

ilustrační foto

REKLAMA

Město Karlovy Vary rozšířilo lanové centrum na Linhartu o novou trasu střední obtížnosti. Okruh „Junior“ má celkem 14 překážek a je určen dětem od 6 let, ale i všem, kteří už zvládli základní trasu.

Dráha stála město Karlovy Vary přes 1 milion korun. Kromě toho se investovalo také do speciálního jištění pro malé návštěvníky. Děti jsoou jištěny speciálními karabinami, aby se otevřely obě naráz a zajistila se tak jejich bezpečnost. Instruktoři  jich mají celkem 10 kusů.

Děti se na dráze nacházejí ve výšce 2-3 metry a překonávají překážky v podobě síťové stěny, Mauglího stezky, rozbitého mostu, lanovky a zebry.

Za loňský rok jím prošlo 13 000 návštěvníků. Trasa „Junior“ teď nabízí nová dobrodružství. Dráha je obměněna a je i pro malé děti.

Lanové centrum na Linhartu má celkem pět etap. Každoročně otevírá od května do června každou sobotu a neděli od 12 do 19 hodin. O velkých prázdninách v červenci a v srpnu bude otevřené celý týden včetně sobot a nedělí. ,,O víkendech a státních svátcích bude jezdit na Linhart ještě autobus městské hromadné dopravy.“ uvedl náměstek primátora Čestmír Bruštík


 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.