25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kolik ministrů financí vyšetřuje policie a OLAF, loutkář a oligarcha v jedné osobě

kv listy fotokoláž

REKLAMA

Zmatek na politické scéně řeší i přeběhlík z ČSSD Faltýnek (dnes hnutí ANO), který je dlouholetým trojským koněm Babiše v politických kruzích a mnoha stranám i pomyslnou kudlou v zádech.  Faltýnek  byl vždy organizátorem politických her, které pro Babiše a jeho Agrofert řešil. Manažer a politik v jedné osobě byl doslova dokonalým propojením mezi podnikáním a politikou, pobíhající dlouhá léta na tenkém ledě.

Většina lidí nevěří vysvětlením vicepremiéra Andreje Babiše (ANO), která se týkají jeho příjmů a nákupu dluhopisů od Agrofertu. Necelé polovině lidí také vadí jeho jednání, které zachytily nahrávky rozhovorů s novinářem. Většině se nelíbí ani úloha prezidenta Miloše Zemana ve vládní krizi. 

Neférové až hnusné likvidační obchodní praktiky v politice na hraně zákona s armádou právníků nemají s demokracií  nic společného, nově se o nich hovoří jako o ,,nepřátelském převzetí,“ které z historie známe  ve spojení  slov mafie a totalita.

Pokud by premiér Bohuslav Sobotka Schillerovou na ministryni nenavrhl, měla by být vypovězena koaliční smlouva, míní Zeman. Na místě Babiše by ji prý už dávno ukončil a začal razantní předvolební kampaň. Útok na voliče bude masivní.

Skoro polovina lidí negativně hodnotila jednání Babiše, jak je zaznamenaly nahrávky rozhovorů s novinářem MF Dnes, která spadá do holdingu Agrofert, jenž Babiš ještě nedávno zcela vlastnil.

Výměnou Babiše za Schillerovou by mohla být ukončena stávající vládní krize, která vyústila v návrh na Babišovu demisi. Mnoho zkušených politiků ale tvrdí, že Schillerová je pouhou loutkou v rukou loutkáře Babiše.

Zaorálek tvrdí, že Babišova zaměstnanci se rekrutují často z cizinců, kteří makají na Babiše na minimální výplaty a nutí ho, aby přijímat v rámci zahraniční politiky pracovní víza pro lidi, kteří se budou adaptovat jako přistěhovalci.

Zneužívání institutu milosti v rukách prezidenta republiky před volbami už kritizují politologové.

 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.