25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Lázně oficiálně na seznamu UNESCO

Karlovy Vary budou o prvním říjnovém víkendu hostit zástupce 11 evropských měst zapsaných v rámci společné nominace na seznam světového dědictví UNESCO. Při slavnostním večeru, v přítomnosti velvyslanců jednotlivých zemí a zástupců Karlovarského kraje, obdrží města certifikát, který jim předá náměstek ministra kultury Vlády ČR Vlastislav Ouroda.
REKLAMA
Karlovy Vary budou o prvním říjnovém víkendu hostit zástupce 11 evropských měst zapsaných v rámci společné nominace na seznam světového dědictví UNESCO. Při slavnostním večeru, v přítomnosti velvyslanců jednotlivých zemí a zástupců Karlovarského kraje, obdrží města certifikát, který jim předá náměstek ministra kultury Vlády ČR Vlastislav Ouroda. Oficiálně se tímto aktem završí unikátní kandidatura sériové nadnárodní nominace s názvem Slavné lázně Evropy/Great Spas of Europe k zápisu na seznam UNESCO.

Lázeňská města Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně vstoupila do UNESCA.

Na seznam UNESCO bylo zapsáno 11 lázeňských měst ze sedmi evropských zemí . Každé z těchto měst se rozvíjelo v letech 1700 – 1930 v blízkosti přírodních minerálních pramenů, jejichž využívání vedlo k rozvoji lázeňské infrastruktury, zaměřené na léčebné, terapeutické a také kulturně-společenské funkce ve městě. Lázeňské procedury musely být doprovázeny terapeutickou a rekreační infrastrukturou, pečlivě navrženou v malebné lázeňské krajině.

Realitní makléři s investory se připravují na výprodej majetku těch, kteří zkrachují. Ale politici hlasitě oslavují. Mnoha lázeňským hotelům zvoní hrana, někteří letošní zimu nejspíš nepřežijí.
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.