14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Hnutí ANO obhajuje v kraji tři mandáty

Nový volební systém ale kraj pravděpodobně opět znevýhodní. V minulých parlamentních volbách získalo hnutí ANO v Karlovarském kraji tři mandáty. Do poslanecké lavice zasedla nynější lídryně kandidátky Jana Mračková Vildumetzová, dvojka Věra Procházková a Iva Kalátová, která již znovu do poslanecké sněmovny nekandiduje.
REKLAMA
(Karlovy Vary, 29. 9. 2021)

Nový volební systém ale kraj pravděpodobně opět znevýhodní.

V minulých parlamentních volbách získalo hnutí ANO v Karlovarském kraji tři mandáty. Do poslanecké lavice zasedla nynější lídryně kandidátky Jana Mračková Vildumetzová, dvojka Věra Procházková a Iva Kalátová, která již znovu do poslanecké sněmovny nekandiduje.
„Měli jsme tři mandáty a byl to samozřejmě velký úspěch. Karlovarský kraj měl celkem pět mandátů, což vzhledem k novému volebnímu systému bude složité získat. Uvidíme, každopádně bude záležet na volební účasti a přepočtu hlasů. Vnímám to ale tak, že výhodnější pozici mají opět větší kraje,“ říká Jana Mračková Vildumetzová, která vyzývá obyvatele nejmenšího kraje České republiky, aby přišli volit.
Zástupci hnutí ANO se třemi poslanci ve sněmovně hodnotí uplynulé čtyři roky ve sněmovně jako úspěšné. V Karlovarském kraji se podařilo hodně věcí zrealizovat, vybudovaly se další tři úseky dálnice D6, přišly peníze na opravdu Císařských lázní, rekonstruuje se hotel Thermal, dohodnuto je napojení na síť německých dálnic a v kraji se neplatí dálniční poplatek.
„Podařilo se samozřejmě daleko více věcí a já osobně jsem ráda, že se nemusíme zaklínat nějakými sliby, ale můžeme v době předvolební kampaně ukazovat konkrétní výsledky, které jsou za námi vidět. Rozhodně ale nechceme v naší práci končit a naopak máme jasnou představu o tom, co Karlovarský kraj potřebuje a kam v budoucnu, pokud uspějeme, napneme své síly,“ pokračuje lídryně kandidátky Hnutí ANO pro Karlovarský kraj.
Jako zásadní vidí otevření vysoké školy v kraji, zřízení stanoviště letecké záchranné služby, modernizaci nemocnic a samozřejmě pokračování ve stavbě dálnice D6 mezi Karlovými Vary a Prahou. „Musíme rovněž pomoci nastartovat lázeňství a cestovní ruch po covidové pandemii a zvládnout proces transformace navazující na útlum těžby hnědého uhlí,“ dodává Jana Mračková Vildumetzová.
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.