Limitovaná porcelánová souprava ke 100.výročí

REKLAMA

Karlovy Vary-Pouhých 200 kusů limitované soupravy vyrobila novorolská porcelánka Thun 1794 ke 100. výročí vzniku samostatného československého státu.

Soupravu tvoří šálky s podšálky porcelánového souboru pod jménem TOM a čtyřhranný podnos. Autorem designu je výtvarník porcelánky, akademický sochař Jiří Laštovička. „Design je inspirován symboly české státnosti. Zlatý dvouocasý lev, zlaté lipové ratolesti, doplněné bílo-červeno-modrou trikolorou. Každá sada je opatřena vlastním číslem a vlastním certifikátem. Tím získává na jedinečnosti,“ uvedl generální ředitel porcelánky Vlastimil Argman.

Nová sada, i mnoho dalších porcelánových výrobků, bude k vidění na výstavě v sálu Grandhotelu Pupp, kde společnost Thun 1794 prezentuje svoji současnou produkci mimo jiné i užitkového porcelánu.

Porcelánové slavnosti se konají před Grandhotelem Pupp dvakrát do roka. Jarní a podzimní.  Letošní podzimní prodejní výstava bude probíhat od 7. do 9. září. V pátek to bude od 10 do 17 hodin a  v sobotu od 9 do 17 hodin a poslední den v neděli od 10 do 15 hodin.

[carousel_slide id=’9109′]