22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Linda končí, Bursík nastoupí, když ODS zavelí

Karlovarské listy

REKLAMA

Karlovarský krajský zastupitel z koaliční ODS Tomáš Linda složil zastupitelský mandát. Straníkem ODS zatím zůstává. Z funkce zastupitele kraje odstoupil 13. ledna. Linda nepodporoval krajskou koalici  a nikdy nepodepsal koaliční smlouvu v čele s vítězným hnutí ANO.

Jiří Vaněček, regionální šéf ODS je spokojen, s Lindou prý dospěli už loni k dohodě,  aby nepoškodili ODS. ODS je dlouhodobě vnímaná jako strana plná klientelismu a její volební výsledky jsou nejslabší za poslední léta.

Tomáš Linda pro ČTK uvedl, že jej ODS vyzvala, ať se nějakým způsobem postaví k tomu, že není součástí koalice. „Ať buď podepíšu, nebo odstoupím. Tak jsem si vybral to férovější řešení,“ uvedl.

Linda jen doplnil, že když si znovu přečetl koaliční smlouvu, utvrdil se v tom, že se zachoval správně.

První náhradník za stranu ODS je Petr Bursík, který působil v minulosti jako náměstek primátora v Karlových Varech.

Bursík prý udělá co mu politický orgán řekne a poslušně nastoupí jako první náhradník do krajského zastupitelstva.

Koaliční smlouvu za ODS prý podepsali předem již první tři náhradníci i tato fikanost už ukazuje na to, že v ODS myslí doslova na všechny scénáře, které by mohly nastat a předem se na ně důkladně připravili.

Bývalá dlouholetá členka ODS hejtmanka Jana Vildumetzová, dnes  zvolená za hnutí ANO svému koaličnímu partnerovi poděkovala za to, že si toto ODS vyřešila uvnitř své politické strany.

,,Na barvě asi konec, konců moc nezáleží. Pamětníci dnes na kraji vidí současné a bývalé členy ODS v různých dresech opět pěkně pohromadě, jak s plným nasazením chtějí znovu naplno pracovat pro občany voliče hnutí ANO, kteří však dostali převlečenou, starou, modrou ODS. Modrá jako modrá“

 

https://youtu.be/-EykIZIjfrc

zdroj : YouTube

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.