Kulhánek mlží o milionech do hokeje a volejbalu

REKLAMA

Na zastupitelstvu města podle opozičních zastupitelů primátor Kulhánek nepravdivě obvinil zastupitele Kotka ze snůšky lží. ,,Sám však fabuloval o tom, jak ve skutečnosti peníze do Holoubkovo hokeje rok od roku rostou. Jedná se o miliony a ostatní sportovci od města nevyžebrají kolikrát ani pár tisíc. Navíc prý příjemce milionů do žákovského hokeje nemá ani licenci a potřebná povolení k činnosti. Skutečností podle zastupitele Homolky je to, že Kulhánek před několika lety vytrvale kritizoval veliké peníze, které tehdejší radnice dávala do hokeje a dnes se pod jeho vedením rozdává  do mládežnického hokeje o pár milionů více. Dalším paradoxem je i to, že v účetnictví se propláceli z dotace pro děti doplňky pro hokejisty extraligy  v desítkách tisíc korun,” uvedl zastupitel Homolka.

Radnice je již bez peněz, pokud to bude pokračovat, začne období, kdy Karlovy Vary budou v brzké době reálně úvěrovat i možná samotný provoz.

Podstatou svárů byla však dotace pro volejbal ve výši 1,5 milionu korun, údajně pro nedávno založený žákovský klub na Základní škole Komenského. Nejedná se tedy o dotaci, která by navazovala na dlouholetou činnost žákovského volejbalu v Karlových Varech, ale o účelové založení nového klubu z důvodu získání štědré dotace. V Karlových Varech je mnoho spotrovních klubů, které mají již dlouholetou tradici a historicky i přes to, že jsou prokázány výsledky, nikdy tak bohatou injekci v podobě 1.5 milionu od města nedostaly. Víme, že v Karlových Varech krátce působí mužský prvoligový volejbal, má se  zde stavět hala pro míčové sporty,kterou bude i podporovat Karlovarský kraj. Ten údajně do volejbalu dává 750 tisíc.

Shodou okolností byl do dozorčí rady jmenován zástupce volejbalu Novotný, který je činovníkem volebalu na republikové úrovni v Praze. Vznikající žákovský volejbal v Karlových Verech tak do začátku dostal závdavek, aniž by odehrál jediný turnaj  a získal jediné ocenění. ,,Sport na místní úrovni by měl být dotován přiměřeně v soladu s evropským právem.” uvedl opoziční zastupitel Homolka v sovislosti s nedovolenou podporou.

Tradiční sportovní kluby, které  v Karlových Varech mají dlouholeté výsledky a vychovali i řadu reprezentantů si mohou nechat jenom zdát, že by jim Kulhánkova administrativa dala tak štědrou dotaci. Mnozí naopak lamentují, že jsou na pokraji své existence, nemají ani za zaplacení běžných výdajů a svou činnost stále omezují. ,,Rodiče dětem přispívají prakticky na všechno uvedl Homolka.” Za posledních deset let se i díky soustavnému odlivu obyvatel rapidně snížily i stavy dětí ve sportovních klubech.