25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

MARIÁNSKOLÁZEŇŠTÍ KICKBOXEŘI ZAKONČILI SEZÓNU ZLATEM Z MISTROVSTVÍ REPUBLIKY

vlevo trenér Josef Tarant vpravo pak mistr ČR Lukáš Prudík.

REKLAMA

BOHEMIA OPEN (Kadaň) 13.5.2017

  1. místo: Adéla Stonawska ženy – LOWKICK
  2. místo: Josef Tarant – muži POINTFIGHTING, Nika Chuterashvili – muži LOWKICK, Martin Ferencz – muži LIGHTCONTACT
  3. místo: Jakub Přibil – muži LIGHTCONTACT, Adéla Stonawska ženy – LIGHTCONTACT

BOHEMIA OPEN (Kadaň) 13.5.2017

  1. místo: Lukáš Prudík – muži LOWKICK
  2. místo: Jan Martínek – junioři KICK-LIGHT

 

Těsně před letní pauzou si to kickboxeři rozdali o tituly mistrů České republiky. Na pražském Podvinném Mlýně nechyběli 18. června ani závodníci reprezentující barvy Kickbox Clubu Mariánské Lázně. Dvojici Lukáš Prudík a Jan Martínek se pod tíhou velké soutěže kolena nerozklepala. První jmenovaný dokonce úspěšnou sezónu západočeského oddílu korunoval senzačním 1. místem.

Přestože se Lukáš Prudík kickboxu začal věnovat teprve před 9 měsíci, v kategorii low-kick mužů už mu patří titul mistra ČR. „Po devíti měsících tréninku šel rovnou o titul. Zápas vyhrál v prvním kole, dokonce už po 50 vteřinách, když byl soupeř odpočítán. Takže za mě velké překvapení, ale i velká spokojenost,“ neskrýval radost trenér mariánskolázeňského závodníka Josef Tarant.

Rovněž v těžké váze, ale tentokrát mezi juniory a v disciplíně kick-light boxoval o titul i Prudíkův klubový parťák Jan Martínek, kterého čekal těžký úkol. Soupeřem mu byl držitel více jak tří desítek cenných kovů z mezinárodních soutěží a také mistr Evropy Adam Pánek. Martínek si přesto nevedl špatně. Především v závěrečném 3. kole se však projevila větší zápasová zkušenost a lepší fyzická kondice šampióna z Vysokého Mýta. Po prohře na body bral Martínek stříbrnou medaili.

„Oba naši kluci měli trošku výhodu, že bojovali rovnou o titul, ale to určitě nevadí, protože na takové soutěži už není slabých soupeřů. Byli tam opravdu jenom reprezentanti, nebo skutečně ti nejlepší z oddílů,“ doplnil lázeňský kouč.

Od ledna se konalo celkem šest soutěží, na kterých startovalo 13 závodníků z Mariánských Lázní, převážně začátečníků. Přesto konečný zisk činil 18 medailí. „Naším cílem bylo co měsíc to soutěž, a to se nám podařilo, takže velká spokojenost,“ uzavřel sezónní bilanci Josef Tarant.

 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.