Nové pořádky, Karlovy Vary historicky poprvé opustí festivalové filmy, bude líp?

REKLAMA

Poprvé v historii Mezinárodního filmového festivalu umožnila nadace Film festival vidět i některý z filmových hitů mimo město Karlovy Vary. Po 51 ročnících  se rozbila celistvost a tradice, která  byla symbolem města a jednou za rok z něj udělala fenomen v rámci celé ČR.

Mimořádné představení festivalového filmu ,,Oklamaný” uvidí diváci  v Ostrově, Sokolově, Chodově, Chebu a Mariánských Lázních. Karlovy Vary se budou o své know how dělit s městy v celém  kraji. Nadaci Film-festival Karlovy Vary léta předsedá primátor města Petr Kulhánek (hnutí KOA).

„Mám velikou radost, že se nám společně podařilo nabídnout lidem, kteří například neseženou lístky na festival, nebo nemají možnost z různých částí kraje cestovat do Karlových Varů, doslova filmovou lahůdku v podobě předpremiéry filmu plného hollywoodských hvězd. Věřím, že všichni zájemci budou pečlivě sledovat programy kin v jednotlivých městech a že se na ně přenese ta pravá festivalová atmosféra,“ chlubila se  v Deníku hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO).

Ale to hejtmance rozhodně nestačí. Karlovarský kraj připravuje po dobu konání svátku filmu pro veřejnost i další akci. ,,Roztančený festival s Karlovarským krajem,” to je  akce, kterou si poprvé kraj dělá mimo svou působnost ve čtvrtek 6. července 2017 na karlovarském meandru, který si od města pronajal. Celá akce může trochu připomínat klasickou předvolební kampaň v Karlových Varech, ve které  Vildumetzová v posledních volbách ještě pod svou pravou značkou ODS úplně propadla a následně přeběhla do hnutí ANO, aby jako staronová politička vystoupala na Babišovo vlně  agresivního marketingu na nejvyšší krajský post. Vždyť je barva dresu skoro stejná a ODS byla v tu ránu jen minulostí.

,,Karlovarský kraj tak historicky poprvé změnil večer kraje. Ten měl dlouholetou tradici na letišti v majetku kraje. Karlovy Vary mají zatím stále své  úžasné Letní kino, ale už příští rok mohou také udělat po vzoru hejtmanky soustavně myslící jen na občany změnu a udělat večer města třeba před krajským úřadem, nebo v areálu krajské nemocnice v Chebu.

Nové pořádky dělá hejtmanka razantně. ale každý musí vědět, že všechno přece dělá pro blaho občanů Karlovarského kraje, nikoliv pro svou popularitu  a zviditelnění se před volbami na největší akci města Karlovy Vary.  Možná hned při akci na meandru začne plnit Vildumetzová i svůj předvolební slib a návštěvníkům už bude proplácet polovinu dálniční známky.”

,,A za rok už mohou mít klidně například Karlovy Vary hornické slavnosti a Sokolov mezinárodní festival Karlovarského kraje, který se bude konat pro změnu v Chebu. A hlavně už v celém kraji bude líp.” 

 

zdroj : předvolební sliby ve studiu ZAK TV

zdroj : ČT