Masopust v obci Bor

REKLAMA

Hasiči a obyvatelé Boru pořádali s pomocí obce Sadov oslavu masopustu. Ta se uskutečnila 24.února 2024 od čtrnácti hodin, sraz byl kousek od kostela svaté Máří Magdalény.

Tradiční masopust je český svátek. Ten se slaví mezi Vánocemi a začátkem velikonočního půstu. Během masopustu lidé jedí do sytosti a v maskách se veselí. Tím se oslavuje konec zimy a začátek jara.

Do malé obce Boru vyrazily karlovarské tanečnice. Měly sraz u jedné dcery z tanečnic, která bydlí v Boru a mohly se u ní převléci do masek.

Dostaly u nich pohoštění – výbornou vaječnou domácí tlačenku s kávičkou. Po dobrém pohoštění vyrazily na stanoviště ke kostelu sv. Maří Magdalény, kde se seřadil průvod a za zvuků zpěvu a hudby mohl vyrazit obcí. Vpředu jeli hasiči, aby řidiče upozornili na masopustní průvod.

Na deseti místech byla stanoviště s pohoštěním, kde měli vdolky, koláče, jitrnice a různé dobroty, co místní lidé upekli. Též i nescházela slivovička a různé pití. Šlo se na konec obce, kde se průvod otočil a šel zpět ke kostelu. Zde se hrálo a hodovalo až do tmy. Po průvodu tanečnice ještě chvilku poseděly a pak se rozjely domů. Byl to pěkný masopustní záživný den v obci Bor. Hlavně počasí se všem vydařilo ke spokojenosti účastníků.