Letní kina v kraji jdou nahoru, Karlovy Vary jsou propadák

REKLAMA

Sokolovský dům kultury už tři roky provozuje letní kino na koupališti Michal. Organizátoři vylepšují i techniku. Například v loni byla pořízena kvalitní promítačka, letos se postavila zeď na promítání. Pokud počasí dovolí, hrají se osvědčené české komedie.

V Lokti se letní projekce promítají pod širým nebem na plátno přímo na náměstí. Městské zahrady muzea ve Františkových Lázních jsou v letních měsících ideálním místem na promítání pod hvězdami, tam v ceně vstupenky dostane divák  jedno pivo, lidé mohou hlasovat, kterým filmem se ukončí filmová sezona.Letního kino už tradičně navštěvují i lidé z Ostrova,  zde vítězí také tradičně české filmy.

Největší svátek filmu u nás je Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, po něm ale končí i promítání v největším letním kině v regionu.  Mimo festival se letní kino k pravidelnému promítání nevyužívá. Ze zkušeností z minulých let  se ukázalo, že promítání v Letním kině je totální propadák. Někteří radní chtějí oživit letňák jiným způsobem, například koncerty, které se v letošním roce uskutečnily. Město přispělo na koncerty celkem třista tisíc korun.

,,Byl to propadák, na koncert kapely Mandrge nepřišlo minulý týden ani dvěstě lidí, hrůza,” uvedla divačka Jindřiška.

Do festivalového letního kina město na rozdíl od Sokolova nezakoupilo ani novou promítačku, takže mnoho nových digitálních snímků se zde promítat vůbec nedá. Socialistické promítačky už nové digitální technologie nezvládnou.