Město Karlovy Vary dá pět milionů na nemocnici

REKLAMA

Pět milionů korun z rozpočtu města posílají Karlovy Vary po dlouhé době na modernizaci Karlovarské krajské nemocnice. Peníze jsou určeny na vybudování nástavby plicního oddělení v karlovarské nemocnici.

,,Toto rozhodnutí zastupitelstva města Karlovy Vary je součástí plnění programového prohlášení rady,” uvedl náměstek Michal Riško (ČSSD), který má na starost majetek, IT a sociální služby v Karlových Varech. ,,Chceme se připojit k podpoře nemocnice podobně jako to dělají řadu let Cheb a Sokolov,” doplnil náměstek Karlových Varů.

„Velmi si vážím vstřícného přístupu karlovarského zastupitelstva. Jsem rád, že nová koalice na magistrátu vyslyšela naši výzvu a Karlovy Vary se poprvé v historii budou finančně podílet na rekonstrukci nemocnice, která ve městě sídlí,” řekl náměstek hejtmana Jakub Pánik.

„Nemocnice, která pečuje o zdraví zdejších občanů. Pacienti i personál si lepší zázemí a podmínky pro léčbu zaslouží. Vzorem pro spolupráci s nemocnicemi jsou města Cheb a Sokolov. Cheb už přispěl celkově částkou okolo 200 milionů korun, Sokolov desítkami milionů,” řekl náměstek hejtmana Jakub Pánik.

Dotace 50 milionů, kterou Karlovarský kraj  letos získal z ministerstva zdravotnictví, stačit však nebude. Z ní 13,5 milionu korun již použil na nákup nových vozů pro záchrannou službu. Podle Jakuba Pánika bude zapotřebí zhruba ještě 30 milionů korun. „Věříme, že město Karlovy Vary pro příští rok najde ve svém rozpočtu dalších 10 milionů,” dodal Pánik.

Nyní sídlí plicní oddělení v nevyhovujícím budově z roku 1896, která je v havarijním stavu. Do konce roku se bude pracovat na projektové dokumentaci, stavba včetně přesunu plicního oddělení se uskuteční podle předpokladu již v příštím roce.