13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Memorandum o dodržování nočního klidu je na světě

REKLAMA
Vedení města a provozovatelé barů v centru Karlových Varů podepsali Memorandum o vzájemné podpoře dodržování nočního klidu ve vymezených lokalitách. Dokument stanovuje základní pravidla, která povedou ke snížení rušení nočního klidu a výtržností ve večerních a nočních hodinách v obchodně správním centru města s velkou koncentrací barů a zábavních podniků.

Oceňuji věcný a vstřícný postoj provozovatelů podniků. Vedle námi navržených podmínek sami iniciovali řadu opatření, která pomohou zklidnit neutěšený stav nočního centra města. Věřím, že pravidla a mechanismy, tak jak je memorandem nastavujeme, kýžený efekt přinesou. Máme jasně stanovené podmínky, které sice nějakým způsobem provozovny zatíží, ale rozhodně neomezí jejich fungování. Zároveň ale pomohou k tomu, aby nebylo omezováno právo obyvatel lokality na kvalitní život bez obav a klidný spánek.

Dlouhodobě se snažíme rušení veřejného pořádku a nočního klidu v okolí provozoven řešit, opakované kontroly a dohled městské policie a další opatření ale žádoucí efekt nepřinesly. Na základě četných stížností našich obyvatel na neustálé rušení nočního klidu a chování návštěvníků hostinských provozoven jsme situaci začali neprodleně řešit a vznikla tak před časem městská vyhláška, kterou se omezuje provozní doba hostinských podniků ve vymezené lokalitě.

Pokud budou podmínky stanovené memorandem naplňovány a dojde k uklidnění situace, zastupitelstvo města může účinnost vyhlášky změnit. V opačném případě začne obecně závazná vyhláška platit.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.