Začne porcování 50 milionů pro hoteliéry

REKLAMA

Karlovarští zastupitelé řešili krizi prázdných hotelů soukromých hoteliérů, kteří byli podle primátorky města Ferklové (ANO) v posledních  létech výhradně orientování na zahraniční samoplátce.

Češi konfrontováni vysokými cenami lázeňského města, pouze pro movitou zahraniční klientelu, byly zcela z Karlových Varů vytlačeni.

Všichni volají po Českých klientech.

Předražené služby pro bohaté zahraniční klienty spolehlivě plnili řadu let prkenice místních zbohatlíků do doby, než se začala především ruská movitá klientela obracet do přímořských destinací EU a postupně z Karlových Varů úplně vymizela. Významný odliv zahraničních turistů  totálně dorazila nutná opatření vlády hnuti ANO a ČSSD v souvislosti s epidemií SARS-CoV-2.


Současný ekonomický holokaust likviduje firmy po desítkách. 

„Chtěli bychom vyvinout tlak na to, aby VZP navýšila kapacity, které má v nestátních zdravotnických zařízeních, to znamená sanatoriích a podobně. Chtěli bychom, aby se zvýšily platby za pojištěnce a český klient mohl přijet do lázní,“ uvedla svou naivní představu Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).


Zastupitelé se aktivně zabývali požadavky movitých hoteliérů v Karlových Varech, kteří chtějí primárně podpořit jejich zhroucený soukromý byznys.

Hotely a další lukrativní nemovitosti často noví majitelé nabyli za podivných a divokých privatizací, kdy přebírali hotový a dobře fungující byznys s normálními cenami odpovídajícími své době. Z minulých kontraktů uzavřených stáními lázněmi žili privatizační podnikavci často až do dnes. Především díky orientaci na zahraniční klienty, honbou za rychlým ziskem a krátkozrakostí, nenávratně mnozí privatizátoři přišli o zájem Čechů.

České obyvatelstvo s nízkými příjmy na kávu za 120 korun a ještě dražší pivo náročné podnikatele vůbec neoslovili. Daleko větší skupina Čechů, kteří Karlovy Vary navštívili, si cenovou politiku místních podnikatelských dravců už nikdy nezopakovala. Proč, když všude jinde bylo levněji a kvalita stejná.

O přímých dopadech pandemie na občany Karlových Varů, kteří si zvolili politiky nepadlo jediné slovo podpory. Pouze zaznělo, že lidé zaměstnaní v cestovním ruchu a lázeňství už přišli o práci a dalším propouštěním soukromí podnikatelé  hrozí.

Financování podpory samoplátců v oblasti lázeňství a cestovního ruchu a nastavení poplatkových úlev zastupitelé dlouze diskutovali. Opozice tvrdí, že ale za šest týdnů koalice nic konkrétního nepřipravila.

Ale přeci jen politici něco vymysleli.

„Utrácet smysluplně peníze občanů.“

Celých padesát miliónů, zřejmě na dluh občanů města schválili zastupitelé jako rámec, který začnou pro rozjezd tradičního byznysu porcovat.

Bohužel zatím politici ani neřekli jak peníze, které ani nemají budou rozdělovat. Porcováním medvěda z dluhů se bude zabývat nespíš skupina politiků z okolí finančního výboru města a „spřízněných odborníků.“


Občan města počká…