Ministr Ťok: Lidé na Sokolovsku si konečně zaslouží zdravé životní prostředí

REKLAMA

„Zdravím vás všechny a prosím o chvilku Vašeho času. Asi už víte, že budou volby a já jako lídr kandidátky ANO chci Sokolovsku zajistit dvě zásadně důležité věci: práci a zároveň lepší životní prostředí.

Pomalu tu končí těžba hnědého uhlí a nesmíme dopustit, aby lidi přišli bez náhrady o zaměstnání. A práce, přátelé, je tu dost. Musíme sanovat a rekultivovat území, které narušila těžba. Musíme náš kraj ozdravit – na to budu shánět peníze od vlády a dohlédnu, aby se o svůj kraj staraly i těžařské firmy.

Lithium je naše obrovská šance, vždyť máme velkou hornickou tradici. Nesmíme ale dopustit, aby náš stát vyprodal bohatství pod našimi horami a občané z toho neměli užitek. Budu dělat všechno pro to, aby si Česko udrželo nad lithiem kontrolu, aby jako hrubá surovina nezmizela za hranicemi, ale zpracovali jsme si ho hezky tady. To přiláká moderní technologie a vytvoří stovky pracovních míst.

Moc důležité taky je, že těžba ani převoz lithia nesmí ohrozit životní prostředí v našem kraji, jako to bylo s uhlím. Postarám se o to, aby obcemi neprojížděly kamiony vířící prach a zamořující vzduch. Jinak těžba nesmí vůbec začít.

Ochrana přírody je pro mě důležitá. Na rozdíl od různých pseudoekologických spolků ale chci chránit hlavně člověka, který tu vedle různých brouků a mravenců taky žije. A na to někteří ekologové zapomínají.

Lidé na Sokolovsku si konečně zaslouží zdravé životní prostředí. Zaslouží si nejen pracovat, ale i sportovat, relaxovat, věnovat se svým koníčkům. Když se nám podaří zlepšit image těžebních a průmyslových oblastí, přilákáme i víc investorů, rozjedeme víc podnikatelských projektů a tím si zajistíme i dostatek pracovních míst.

Dámy a pánové, tohle je moje vize pro Sokolovsko. Jestli s ní souhlasíte, prosím podpořte mě v říjnových volbách,“řekl pro Parlamentní listy Dan Ťok, dosluhující ministr dopravy a rodák z jižní moravy (lídr hnutí ANO za Karlovarský kraj) 

zdroj:Parlamentní listy