Mrtvé lázeňské město

REKLAMA

Karlovarské lázeňské město za totality žilo. Setrvačnost socialistických obchodních vztahů živila nové majitele ještě dlouho po té, co se vše výdělečně rozprodalo v divokých privatizacích. Noví podnikatelé s ostrými lokty a smyslem pro podrazy si pohodlně nastoupili do vlaku, ze kterého se spokojeně sypaly nemalé peníze.

Na léčení do Karlových Varů jezdily elity z celého světa.

Místní se mohli chlubit vřídlem, které se dnes opravuje, a snad se vrátí na původní místo.

Známá kavárna Elefant, kterou navštěvovali každým rokem jeho majitele baron s baronkou, kteří tu měli vždy zamluvené svoje místo,  kde si dávali oblíbenou kávu se zákuskem. Pod kavárnou byla hned výrobna zákusků. Všem se moc v Karlových Varech líbilo a rádi se vraceli. 

Byla zde i spousta lázeňských domů v majetku města, které byly rozprodány často  pochybným klientům. Imperiál byl věhlasný hotel, kam jezdila převážně ruská solventní klientela je nyní opuštěný a bůh ví jak to sním dopadne.

Přišla první vlna pandemie, kdy zbývající lázně, které zůstaly městu, se musely zavřít a začal “filmový festival města duchů.” Po dvou měsících, kdy se zdálo, že je vyhráno se vracely lázně pomalu do života a lidé měli znovu práci.

Je to smutné, ale lidé místo aby jezdili do českých lázní, aby jim pomohli v krizi, tak raději cestují do ciziny, i když ví, že je všude epidemie. Lázně zasáhla druhá vlna epidemie, kdy se lidé vraceli z dovolených.  Hranice se měli hned uzavřít při první pandemii a nikoho nepouštět ven ani dovnitř.

Karlovarské lázně jsou teď smutné až k pláči. Nikde žádná noha, teď jsou opravdu mrtvé. Snad se to vše zlepší a pandemie odejde. Je to na nás, na lidech. Politici jen mluví, ale přitom tápají v neznámu budoucnosti regionu, který potichu ekonomicky umírá. 5 thoughts on “Mrtvé lázeňské město

  1. Karlovy Vary se kdysi rozprodaly , teď jsou tam majitelé podivní a nebo zoufalci. Co hotel to Rus majitel.. A teď dětičky Rusů, kteří už tu štafetu převzaly ,, válí se celý den a čekají na zázrak,Rodiče to koupily a dětičky se těší jednou asi na zázrak , Češi zase budou otročit jo jo, tak je to,Naše klientela nikoho moc nezajímá,, proč také když jinde dostávaly hotely více od cizinců, Tak že češi vy zoufalci jeďte k rybníku , zacvičte si a máte to jako lázně, Ty hodně dlouho neuvidíte. Také se podivně schvalují pobyty. Opravdu nemocní češi se tam nedostanou. Stále funguje protekce, podivínské schvalování….. Jen mne vše smažte na to jste machři.

  2. Proč neotisknete tu pravdu kterou jsem napsala, bojíte se,, ale já se postarám aby se to lidi dozvěděli , jak fugujou karlovy vary nebo jak fungovaly Bojíte se ?

  3. Karlovy Vary dlouho využívaly lidi jako levnou až bídnou pracovní sílu,, Dávalo se nejnižší možné minimum, , a to lidem v lázenství, atd. Za ODS se žilo některým lidem velice dobře, Karlovy Vary mělo pár lidiček, kteří se kapsovali a kradli co se dalo . A lidi makaly a makaly co se do nich vešlo. Takových hotelů co prosperovaly bylo hodně. Obyčejný lidi z toho neměly nic,, Takový hotel Imperial jel na plné obrátky ,, lidi , obyčejný lidi dřely bídu s nouzí, To byly sliby co si lidi vydělají, když bude hotel prosperovat, No a co myslíte lidi neviděli nic.Jenom honorace. Nedivím se , že mladý utíkají pryč,, trvá to už dlouho.. Vary řídili Kmotrove , kteří si hrály na bohy, bohužel. Lidi nejsou blbí, Karlovým Varům nepřeju nic dobrýho vůbec si to nezaslouží ať se propadnou do pekel. Za to co tu prováděli lidem, Lidé tu zírali s bídnýma prachama na zbytek republiky. , kde byly platy o dost vyšší. Hraboši si nahrabali a možná , že už ve Varech ani nebydlí. Ženy táhly většinou lázenství,, a výrok jednoho z těch povyšenejch,, oni to ty lopaty udělaj,, No to svědčí o všem Co by těm debilkám dávali že?

  4. Nebudu držet nad vodou právě ty nové majitele s ostrými lokty, když se celou dobu orientovaly pouze na cizince. Klidně ať zkrachují. Toto je názor mnoha lidí se kterými jsem o tom mluvil. Městské lázně v rámci možností ale využívám.
    Přeji hezký den.

Comments are closed.