Náměstek napadl svého předchůdce

REKLAMA

Karlovy Vary – Své vystoupení ke zrušení usnesení rady města a napadání bývalého náměstka týkající se těžby dřeva v lázeňských lesích v Karlových Varech zahájil náměstek primátorky Petr Bursík (ODS) na posledním jednání  zastupitelstva minulého roku. Nová koalice chtěla nesprávná usnesení předchozí rady města zrušit. Jednalo se o body 33, 35, 36, které obsahovaly různé druhy těžby dřeva pro rok 2019 ve formě připravené k zasmluvnění, například formy těžby dřeva pomocí koně nebo pomocí tzv. lanovky.

Náměstek Bursík v úvodu svého proslovu nečestně napadl svého předchůdce, dnes již bývalého náměstka Čestmíra Bruštíka, který již není zastupitel a nemohl se bránit. Ale sám Bursík nebyl vůbec schopen jasnými argumenty zdůvodnit, proč vlastně chce tato usnesení zrušit.

Mělo se snad jednat pouze o populistické gesto hrubého zrna.

V průběhu rozpravy na zastupitelstvu města k bodům těžby dřeva se po chvíli zjistilo, že tato usnesení byla nejen naprosto v pořádku, ba na opak, byla velmi správně nastavena a prakticky s předstihem odpovědně připravena v pravou chvíli. Konec konců vše  potvrdila zastupitelka Věra Bartůňková (NEZ), která byla dlouholetou zaměstnankyní Správy lázeňských lesů a naprosto přesně popsala, že tato usnesení jsou z mnoha důvodů nezbytná, potřebná a pro společnost města velmi výhodná.

Ostuda v přímém přenosu

Při rozpravě vyšlo následně zcela jednoznačně najevo, že náměstek Bursík (ODS) nejen, že absolutně neobhájil nečestné napadení svého předchůdce, ale zjistilo se, že jeho navrhovaná zrušení usnesení byla téměř všechna zcela nesmyslná a ani netušil v jakých fázích se některá nacházejí. Zastupitelé tak většinu bodů, které Bursík připravil na zrušení opět zařadili k projednání a  schválení, následně všechna schválili.

Nevybíravým způsobem populisticky kritizovat svého předchůdce úplně náměstkovi Bursíkovi z ODS nevyšlo.

Soutěž tak nebude muset náměstek Bursík opakovat a původně vybrané firmy budou provádět potřebné práce podle původní soutěže.

Když se pomine náměstkova naprostá nepřipravenost materiálů, které předložil, tak se v závěru diskuse při veřejném jednání zastupitelstva zjistilo, že Bursík neměl v pořádku ani liché počty výběrových komisí v materiálech, které podepsal a předložil k projednání radě města a zastupitelstvu města.

Razance kritiky v podání ostříleného člena ODS rázem pominula.

Asi vrcholným výkonem přemetů bez mrknutí oka náměstka  Bursíka (ODS) v přímém přenosu na zastupitelstvu  bylo to, že se následně po vlastním fiasku se bez ostychu chlubil prací svého předchůdce v souvislosti s výstavbou urnového háje u krematoria v Karlových Varech.

Inu to je politik panečku.

Bursík byl kritizován opozičním zastupitelem Klsákem (KOA) pro jeho popírání sídliště v blízkosti krematoria, při argumentaci, která byla opět nejen velmi slabá, spíš více zoufale populistická než věcná.

Už v minulosti byl mimo jiné Petr Bursík (ODS) často kritizován opozicí, když vstupoval do koalice, která původně vznikla právě kritikou ODS za pochybná rozhodování, která ještě dnes doznívají v dosud neskončených právních sporech. Videozáznam z té doby jasně ukazuje, že návrat ODS do politiky v Karlových Varech reprezentuje opět stejný politik.

Kdo by si myslel, že se něco změnilo návratem starých kádrů z ODS, byl by asi nejspíš naivní.

zdroj:TV duha / Youtube