Středula odmítl ČSSD lídra do Evropského parlamentu

REKLAMA

Sociální demokraté podle informací Práva oslovili s nabídkou stát se lídrem květnových voleb do Evropského parlamentu odborového předáka Josefa Středulu. Ale ten to  odmítl. Poslední kauzy nejen pražských kmotrů mnohé členy ČSSD , ale především nezávislé osobnosti odrazují od toho, aby své jméno dali k dispozici straně, která se zmítá již delší dobu v  politické agónii. Dno politického pádu hledá ČSSD v posledních létech už po několikáté, ale stále ještě jsou varianty, jak se chvíli udržet na politickém výsluní i na úkor například komunálních kmotrů.

Jedničkou kandidátky by mohl být zřejmě současný europoslanec a straník za ČSSD Pavel Poc.

Středulu někteří sociální demokraté před únorovým sjezdem také žádali, aby kandidoval na šéfa ČSSD

ČSSD je ale v hluboké krizi a je vysoká pravděpodobnost, že v květnových volbách nepřekročí ani pět procent.

Evropské volby jsou pro ČSSD důležité. Po sérii neúspěchů v krajských, sněmovních, komunálních i senátních volbách si strana toužebně přeje nějaké znamení, že se její pád zastavil.

Současný Europoslanec Jan Keller, který vedl kandidátku v roce 2014, mandát už obhajovat nechce.

Kvůli osobním důvodům chce s kariérou v EP skoncovat i Miroslav Poche, který se stal externím poradcem ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD).

Podle neoficiálních informací ČSSD opouští stovky členů, kteří jí důvěřovali, ale často místní kmotři destruují  důvěru nejen voličů, ale i straníků dalšími kauzami a válkami uvnitř ČSSD, kterých je veřejnost za dlouhá léta do slova přesycena.

Karlovarská ČSSD pod vedením lídryně Radomíry Poláčkové se poprvé nedostala vůbec do zastupitelstva. Ani další kandidáti neuspěli a ČSSD nemá v zastupitelstvu města nikoho. První pětka v Karlových Varech úplně propadla.