20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Nejdražší svařák v širokém okolí je v Karlových Varech

REKLAMA

Karlovy Vary už jsou v České republice známé mnoha specifickými rozdíly, které začínají a končí často nejen veřejnými penězi. Jinak tomu není ani u vánočních trhů.

Zatím co jinde se politici snaží, aby svátky míru a klidu občané prožili spokojeně a do nového roku se příjemně naladili, třeba u šálku teplého svařáku, nebo punče za skvělou cenu, tak v Karlových Varech je opět vše jinak.

Vánoční trhy po nákupu stánků za částku blížící se třem miliónům, osvětlení od Thermálu k Puppu za více než milion, a to ještě jen údajně zapůjčeném, se budou na počet obyvatel řadit na absolutní špičku v utrácení veřejných peněz za „Adventní radovánky.“

Když si porovnáme statistické údaje, které vypovídají, že průměrné mzdy jsou na Karlovarsku prokazatelně nejnižší, tak naopak oblíbené pochutiny se pohybují ve stejném trendu jako velkolepé utrácení politiků. Mnoho místních si může jen povzdychnout a drbat si hlavu, proč to jinde jde a v Karlových Varech ne.

Porovnali jsme ceny ve třech městech v Karlovarském kraji za kolik se prodávají dvě decky

 Vánoční trhy 2019 svařené víno punč
Karlovy Vary 60 Kč 70 Kč
Sokolov 40 Kč 40 Kč
Cheb 50 Kč 60 Kč

Na prvním místě žebříčku s nejdražšími nápoji skončily opět Karlovy Vary, kde je svařák s přehledem v celém Karlovarském kraji nejdražší.

Smutnou realitu umocňují nově navýšené nájmy, nově nakoupené stánky, se střechou z plachty,  kdy jeden z dvaceti vyšel  městskou pokladnu na 135 tisíc, které už prošetřuje ÚOHS. To je jen další vizitkou politiků, kteří slibují, že bude líp.  Železné konstrukce s dřevotřískou a „tureckými plachtami“ zásobuje přímo na ulici celý měsíc elektrocentrála stojící poblíž pramenů jsou dalším unikátem, který jinde jen tak nenajdete. To, že energie z přenosné elektrocentrály na naftu nebude nejlevnější není potřeba vůbec připomínat.

Sobotní procházka po vánočních trzích v Karlových Varech připomíná více něž sváteční pohodu, spíš jen „navoněnou bídu.“

Není divu, že místní preferují vlastní domácí svařák ve svém  obýváku nebo jezdí tradičně do Německa, kde jsou trhy v příhraničních menších městech cenově srovnatelné s úplně jinou kvalitou zboží.


zdroj:YouTube

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.