13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Sníh na silnicích komplikuje dopravu

dopravniinfo.cz

REKLAMA

Karlovarský kraj v neděli zasypal sníh, který komplikuje dopravu jak na silnicích 2. a 3. třídy, ale především na D6 ve směru na Prahu.

U Kynšperku narazila do stromu dopoledne dodávka. Na Boží Dar si musí řidiči nasadit sněhové řetězy. Silnice jsou zasněžené, ale průjezdné.Na místě řídí dopravu hlídky policie, které se snaží usměrňovat provoz.

Především silnice 1. třídy a D6 jsou velmi špatně sjízdné. Silničáři již provádí úklid sněhu hlavně na komunikacích v majetku kraje, protože státní silnice vyhrála poprvé v historii ve výběrovém řízení na celých osm let firma AVE, která se primárně zabývá odvozem odpadu.

Konsorcium firem AVE CZ + Eurovia si pořídilo na plnění zakázky 10 vozů, ale logistiku posypových materiálů a certifikovanou službu dispečinku jim dodává obchodní společnost v majetku Karlovarského kraje, Údržba silnic Karlovarského kraje, a.s., která v tendru o státní silnice těsně prohrála.

V minulosti byly tendry pravidelně vypisování na roky čtyři, až ministr Ťok z hnutí ANO dal zelenou pro tendr na dvojnásobnou dobu. Za osm roků se přitom mohou změnit nejen posypových materiálů a pohonných hmot, ale i další parametry, které mohou ovlivňovat zajištění zimní údržby, za kterou stát občanům odpovídá.

Komplikovaný je tak plán zimní údržby, protože vozidla údržby projíždí i úseky, které dnes již uklízí soukromá firma a zde již úklid všude neprovádí.

Ještě ve 12 hodin byla D6 ve směru na Prahu pokryta napadaným sněhem. Vozidla se brodila ve ve vyjetých kolejích na kluzké vozovce pokryté sněhem.

O plnění smlouvy na zimní údržbu státních silnic  a výběrovém řízení na osm let v Karlovarském kraji budeme informovat.

zdroj : hzs.cz , http://www.dopravniinfo.cz/

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.