30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Nejlepší živnostníci na Karlovarsku

KVListy

REKLAMA

Příběhem kvality českého textilnictví zaujala Kristina Tomandlová, která se věnuje profesním oděvům pro hotely a wellness, a stala se tak nejlepší živnostnicí v kraji. Mezi firmami v regionu zaujala odbornou porotu společnost AKORD KVINT, přední výrobce smyčcových hudebních nástrojů.

Vítězná živnostnice Kristina Tomandlová se specializuje na výrobu originálních pracovních uniforem pro hotelový a wellness program ve spolupráci s německou firmou, která její výrobky dodává do Německa, Rakouska a Švýcarska. Na tuzemském trhu vytváří pro jednotlivé klienty specifické kolekce oděvů. Vzhledem k dlouhodobé spolupráci se zahraničním partnerem si udržuje neustálý přehled o profesních trendech v oboru gastronomie v zahraničí, který potom uplatňuje i ve výrobě pro tuzemsko. „V současné době, vzhledem ke kladným a doporučujícím ohlasům, hledáme cesty ke zvýšení kapacity výroby a k udržení stávající dobré kvality,“ uvedla Kristina Tomandlová. Jejími zákazníky jsou například hotely Savoy, Bristol, Kolonáda, Imerial Karlovy Vary, Golf Mariánské Lázně, Grandhotel Pupp.

„Mám obdiv nad vytrváním paní Tomandlové v oboru, který je drcen asijskou produkcí. Oceňuji orientaci na obor, ve kterém Karlovarském kraji vynikal. Je flexibilní a dlouhodobě spolupracuje s lázeňskými hotely a školami,“ okomentovala porotkyně Kateřina Langmaierová z České spořitelny.

Druhou příčku v Karlovarském kraji obsadil Daniel Jaša, který servisuje a prodává saxofony. Bronz bere Milena Nováková věnující se projekčním pracím v zahradní architektuře.

Mezi firmami porotu doslova okouzlila společnost AKORD KVINT. Firma se zabývá výrobou a prodejem kvalitních školních, studentských, koncertních a mistrovských smyčcových hudebních nástrojů, výrobou polotovarů a prodejem veškerého příslušenství k smyčcovým hudebním nástrojům. Výroba probíhá tradičními houslařskými metodami na bázi manufaktury, kdy dělba práce umožňuje větší produktivitu. Tým tvoří uznávaní mistři houslaři i talentovaní mladí houslaři a houslařky. „Hlavní motivací založení vlastního podniku byla ctižádost. Ctižádost moci bez překážek vést firmu ve svém oboru podle svých nejlepších schopností, a pokud možno vynikat v celosvětové konkurenci,“ říká jednatel Jan Holiš. Společnost dodává do více jak třiceti zemí světa, včetně nejnáročnějších trhů, jako je Japonsko, Německo, Spojené státy, Kanada nebo Singapur.

„Vybrali jsme firmu AKORD KVINT, a to z důvodu její tradiční výroby v tradiční lokalitě. Dokázala obnovit houslařskou tradici v malé obci a dostat se do celého světa. Je zároveň velmi ekonomicky stabilní,“ zhodnotil člen poroty Jan Kučera z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo získala společnost Lux Lighting vyrábějící svítidla. Třetí místo obsadila Důlní strojírenská společnost, která se věnuje servisním službám a vývoji v oblasti důlního a energetického průmyslu.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2018. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Karlovarském kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost SKF Lubrication Systems CZ, s.r.o. „Nadace Vodafone ocenila zejména propracovanou strategii vůči zaměstnancům, otevřený přístup v komunikaci a odměňování, možnosti rozvoje vzdělávání a v rovném přístupu k ženám a mužům. Společnost patří dlouhodobě mezi organizace, které jsou v regionu velmi aktivní a podporují různorodé kulturní, sportovní a společenské aktivity. SKF Lubrication Systems CZ důsledně dbá na úspory energie, efektivní využívání zdrojů vody a snižování emisí CO2. Společnost patří mezi leadery v oblasti udržitelného rozvoje,“ okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

Hlavním partnerem podnikatelských soutěží je společnost EUROVIA CS. „Ve všech regionech České republiky ročně realizujeme několik stovek velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajových tratích, náměstích, mostech, a pomáháme tak podnikatelskému prostředí k rychlejšímu a pohodlnějšímu spojení s jejich zákazníky a obchodními partnery. Jsme rádi, že se můžeme spolupodílet na rozvoji podnikatelského prostředí, které si podporu rozhodně zaslouží,“ doplnila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2018, Česká spořitelna Živnostník roku 2018 i Vodafone Odpovědná firma roku 2018 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2018 Karlovarského kraje:

  1. AKORD KVINT spol. s r.o. – výroba a prodej smyčcových hudebních nástrojů (Luby)
  2. Lux Lighting, s.r.o. – výroba svítidel (Chodov)
  3. Důlní strojírenská společnost s.r.o. – servis a vývoj v oblasti důlního a energetického průmyslu (Královské Poříčí)

Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Karlovarského kraje:

  1. Kristina Tomandlová – výroba profesních oděvů pro hotely a wellness (Karlovy Vary)
  2. Daniel Jaša – servis a prodej saxofonů (Kraslice)
  3. Milena Nováková – projekční práce v zahradní architektuře (Karlovy Vary)

Vodafone Odpovědná firma roku 2018 Karlovarského kraje:

SFK Lubrication Systems CZ, s.r.o. – výroba centrálních mazacích systémů (Chodov)

zdroj : www.firmaroku.cz|www.zivnostnikroku.cz

Vyhlašovatelem soutěží je deník Hospodářské noviny vydavatelství Economia. Titulárním partnerem soutěže Firma roku 2018 je společnost Vodafone Czech Republic a.s. Titulárním partnerem soutěže Živnostník roku 2018 je Česká spořitelna a.s. Partnery soutěží jsou společnosti EUROVIA CZ a Skupina ÚJV, a.s. Mediálním partnerem soutěží je Česká televize. Záštitu a odborný dohled zajišťuje Hospodářská komora ČR. Záštitu projektu dále poskytli hejtmani krajů ČR.

 [carousel_slide id=’9109′]

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.