25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Ředitelka dostala nedostatečnou a výzvu na odstoupení

Karlovarské listy

REKLAMA

Ve středu uslyšela Monika Preňková, ředitelka Základní školy Komenského v Karlových Varech od primátora Petra Kulhánka a náměstka pro školství Jiřího Klsáka (oba KOA) výzvu na to, aby odstoupila z pozice ředitelky školy. Jedinou cestou k uklidnění celé situace je výměna vedení školy.

Preňková nebyla schopna předložit z požadavků rodičů vyúčtování školy v přírodě, ani odpovědět na další otázky, které byly v četných stížnostech. Naopak, naváděla třídní učitele, aby celou věc s rodiči v tichosti ututlali, ale rodiče se nedali a prostřednictvím školské rady trvali na svých požadavcích. Do dnes nebyli všechny stížnosti rodičů Preňkovou vypořádány.

Vše došlo až tak daleko, že ve stávkové pohotovosti je již dvacet pedagogů a rodiče jsou opět znepokojeni. Ze všeho jednoznačně vyplývá, že Preňková dlouhodobě nezvládá úlohu respektovaného ředitele školy, především ztratila důvěru pedagogů, školské rady, která celou věc předala zřizovateli z důvodu nekomunikativnosti ředitelky, ale především rodičů. Podle informací některých pedagogů, jsou už rodiče, kteří zvažují i odchod svých dětí.

Primátor Kulhánek a jeho náměstek pro školství Klsák se až doposud snažili problémy na škole vyřešit smírnou cestou. Změna názoru Kluhánka a Klsáka nastala až po vyhodnocení garance ředitelky o fungování školy při možné stávce. Předložený materiál  po vyhodnocení dostal nedostatečnou.

Po té co se ředitelka dozvěděla verdikt, vzala čas na rozmyšlenou a pokud neodstoupí byla vyzvána, aby si svůj postoj k výhradám na její práci od učitelů a rodičů obhájila před zastupiteli na zasedání 28. června.

Dnešní den Preňková poslala dopis všem zastupitelům, kde se v osobní rovině zabývá svou vlastní obhajobou a neštítí se ani využít osobních útoků na zastupitele, učitele i členy školské rady. Odvádění pozornosti a napadání, že se jedná o promyšlenou kampaň se jeví jako ryze účelové, často napadá osoby, které na škole působí více než pět let a v minulosti ředitelku podporovali.

Nepřetekl náhodou hrneček trpělivosti u všech, ke kterým se ředitelka dlouhá léta chovala arogantně, zastrašovala je pod pohrůžkou ztráty místa a udržovala je v soustavném napětí a nejistotě?

Nepostavili se všichni proti ředitelce proto, že už situace byla neudržitelná?

Proč v polovině minulého roku na vlastní žádost odešla ze školy ekonomka, jaký byl důvod jejího náhlého odchodu?

objektivní zprávy z dalších zdrojů

 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.