13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

Dne 8. prosince 2022 se u  tržnice v deset hodin sešlo osm turistek.

Počasí bylo po mírném sněžení vlhké a mlhavé. Ve čtvrt na jedenáct nastoupily do autobusu s číslem devatenáct, který jel směr Otovice. Cestou přistoupila devátá turistka. Autobus zastavil na zastávce u bývalého Elektrosvitu, tam děvčata vystoupila a vydala se směrem k nejnižší rozhledně.

Šly kolem budovy, kde dříve tu stála “ limonádka“. Dnes se tu vyrábí a stáčí Becherovka. Dále pokračovaly cestou kolem Otovického rybníka. Musely dávat pozor na cestu, která byla trochu bahnitá. Šly ulicí Na Výfuku, kde byl u baráku pěkný plot, místo některých planěk lyže. Konečně přišly k malé rozhledně. Jedna turistka si představovala věžičku a ne můstek. Rozesmálo jí to.

 

Před osmi lety tady v Otovicích vyrostlo molo, které slouží jako vyhlídka na Krušné a Doupovské hory.  Škoda, že byla mlha, bylo by vidět na Vlčinec nebo sjezdové trati na Neklidu. Autorem této stavby je Jan Gerner. Cílem je, aby se zde mohli lidé setkávat. Toto molo je třicet tři metrů dlouhé. Vysoké je dva a půl metru. Vyrobené je z kovové konstrukce a tvarem se podobá lidskému uchu.

 

Po prohlídce se vydaly zpět. Šly kolem zahradnictví, kam se zašly podívat na zimní rostliny. Po prohlídce následovala sladká tečka. Došly k cukrárně Ondřejíčkovi, kde si daly výborný zákusek a kávičku. Poté se odebraly na autobus a rozjely se k domovu.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.