25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

Dne 5. ledna 2023 se sešlo jedenáct turistek na horním nádraží.

Koupily si jízdenku a čekaly na vlak, který měl jet v deset čtyřicet pět směr na Cheb. Vlak měl zpoždění dvacet minut, tak čekaly a po chvíli tam skočilo padesát minut. Rozhodly se, že vrátí lístky a pojedou městskou dopravou na Rozcestí.

Tak učinily a odjely na Rozcestí , kde chvíli  počkaly na autobus do Sokolova. Ten po chvíli čekání přijel, řídila jej mladá řidička.

Po dvaceti minutách vystoupily v Sokolově a vydaly se směrem k zámku. Šly přes most lásky, kde jsou pověšené zámečky zamilovaných. Po chvilce přišly k zámku.

Tento zámek provozuje hlavně nejrůznější výstavy zaměřené na hutnictví, sklářství a dějiny regionu. První muzeum v tomto  zámku vzniklo v roce 1934.

V současné době tam probíhá výstava  betlémů a výstava Vnímám, i když nevidím. Tyto předměty vytvořili žáci z umělecké školy v Sokolově.

Pokladní turistkám vysvětlila,  co zde mohou očekávat, můžou si předměty osahávat, očichávat a poznávat  vůně různých koření. Bylo to zajímavé a poučné, jak vnímají lidé, kteří nevidí. Obě tyto výstavy končí 29.ledna 2023. Po prohlídce se odebraly na Staré náměstí do cukrárny. Po skvělém odpočinku odešly na nádraží, kde se rozdělily, čtyři turistky jely autobusem a pět jich nasedlo do vlaku, s kterým odjely do Karlových Varů. Výlet se jim vydařil.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.