13. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

„Nelžu, nekradu, nikomu nejdu na ruku“

REKLAMA

Andrej Babiš čelící obvinění Policie ČR společně se svým dlouholetým zaměstnancem, kolegou a dnes i politikem z hnutí ANO Faltínkem. Nechutné Babišovo zasahování do citlivých partií policie se týká zpochybňování práce policistů a obviňování ze zpolitizování jeho kauzy „Čapí hnízdo.“

Známý marketingový odborník Martin Jaroš publikoval na svém profilu tuto výzvu:

„Sorry, lidi, k tomu Babišovi. Musel jsem. Vypadá to jako normální dotační podvod a účelovka s nastrčenou firmou a bílými koňmi. Ale v tom nechci předbíhat, to ať rozhodne soud. Ovšem už teď je mi na blití z reakcí uživatele Andrej Babiš. A hned vám řeknu, proč!

1. Tak za prvé, ten starý partyka neustále opakuje, že je to načasované. Do prkvančic, ještě žádnému podvodníkovi se nezdálo, že policie přišla v ten správný čas! Ještě žádný podvodník neřekl, OK, teď by mě měli přijít zabásnout, teď mám trávu posekanou, kompoty uskladněné, teď je nejlepší moment na lapák. Ne! Takhle to nefunguje. Pokaždé, když si pro vás přijdou, tak je to strašně nevhod − potřebovali byste ještě dotáhnout ten kšeft s Itálií, vidět promoci dcery nebo třeba otelit krávu Jitku. Věci, které jsou pro menší podvodníky stejně důležité jako pro tebe ty volby, Andreji. Takže prosím tě, buď chlap a přestaň skuhrat, že to policie na tebe načasovala. VŽDYCKY by ti to přišlo nevhod!

2. Za druhý, když už tu teorii o načasování vezmu vážně. Furt skřehotáš, že jsi do politiky šel jen proto, abys sloužil nám, občanům. Tak víš co? Já jako občan si myslím, že tohle načasování je pro nás i pro tebe úplně nejlepší. No, řekni sám − copak by to vypadalo dobře, kdyby si pro tebe přišli dřív, když jsi byl ještě ministr financí? Nebo dokonce později, až budeš − s odpuštěním − premiérem? Chci já jako občan číst někde ve Financial Times články „Policie požádala o vydání českého ministra financí, český ministr financí měl podvést EU o 50 mega?“ Nebo dokonce premiér? Proboha, vždyť by to byl totální Balkán! Teď jsi jen obyčejný poslanec, máš na to čas, země nemá až takovou ostudu. Děkuj Bohu, že se ti policajti takhle trefili do krátké pauzy mezi pánem všech peněz a pánem všehomíra. Andreji, buď za to načasování rád!

3. Za třetí. Ty jako největší taktik ze všech, chlapík, který vždycky využil i tu nejmenší mrd*u pro svůj politický prospěch, chlapík, který v době skandálů radši dává na Facebook svoje fotky s hříbatama a kterému i ta léta odkládaná svatba náhodou vyšla na dobu tři měsíce před volbami, takový člověk se bude rozčilovat, že je něco načasované? Můžeš být dotační podvodník, ale aspoň nebuď pokrytec, sakra! Vždyť tak jak ty jednají skety!

4. A poslední věc k tomu načasování, ta nejdůležitější. Mně jako občanovi je úplně PUTNA, kdy si policie pro lumpa přijde! Hlavně že si přijde! A ten, kdo sliboval vyčištění toho Augiášova chléva, ten to přece musí vítat! Copak se zločin nějak ruší podle toho, jestli policajti přijdou v únoru nebo v srpnu? (Když to není 30 let a není to promlčené?) Představte si třeba, že já vám ukradnu auto a natočí mě kamera. Po čase si pro mě přijdou švestky. Já řeknu, že je to schválně takhle načasované, že mám zrovna nastoupit do nové důležité práce − a vy mi to auto jako odpustíte? To snad ne! Budete chtít, abych šel bručet, nová práce nenová práce! Ježíšmarjá, to je přece jasná páka!

Tolik k načasování. Ale zaznamenal jsem ještě jednu smutnou věc. Lidi se nechávají oblbnout Babišovým jměním a podvědomě si myslí, že když miliardář někde loupne 50 mega, tak že to není tak hrozné, že pro něj jsou to drobné, že on to tak nemyslel. ALE HOUBY, spoluobčani, co blbnete, je to úplně stejně hrozné!

Ruku na srdce. Kdybyste si přečetli, že třeba premiér Nečas si účelově založil firmu, napsal ji na svoje děti a inkasoval na ně 50 mega dotací z EU, co byste dělali? Sežrali byste Nečase zaživa, to byste dělali! Pamatujte, vždyť i tomu koloťukovi Grossovi začalo téct do bot kvůli pitomému bytu a strýčkovi Vikovi, kvůli jednomu blbému bytu! A co kdyby to udělal Kalousek? Kdyby se teď proláklo, že nějakou dotaci nesmějí dostat politici, ale Kalousek by místo sebe poslal svoje děti, ty by shrábly 50 mega a pak to zase odevzdaly tatínkovi − co by se stalo? Vždyť vy byste během hodiny toho Kalouska vyštípali z republiky a Babiš by v běžel v čele toho štípajícího davu s vidlema a jeho facebookový tým by z toho dělal živé vysílání, takhle by to bylo, ne že ne! Kecám, nebo ne?

Řeknu to takhle. Vy, co ještě furt volíte Babiše. Já vaši frustraci z tradičních politiků chápu. Ale věřte mi, Babiš není lepší než oni. Vím, že je těžké si to připustit, protože my všichni bychom chtěli spasitele, který ty pitomé politiky nakope do zadku. Ale Babiš to není. Je to starej křivák a podvraťák. Je to chlapík, který lhal, i když přísahal na zdraví svých dětí. (Když říkal, že nebude zasahovat do práce novinářů.) Co od takového člověka čekáte? Bude vám lhát znovu a podvede vás. Nevěřte mu a nedávejte mu další moc. Už takhle je to nejmocnější muž v zemi, má v ruce i peníze i média i dlouhé nitky na státní zastupitelství − to pro naši zemi není dobré. A vy taky v duchu víte, že on to na vás hraje − stejně jako mu na Facebooku nadšeně přitakávají falešné profily a jeho tým k tomu drásá nadšené přípisy. Nenechte se oblbnout. Nedávejte všechnu moc do rukou člověku, který lže, kňourá a možná i podvádí. Dík.

A jinak si mimochodem myslím, že Babiš z toho vyvázne a že si ho nikdo netroufne odsoudit. Ale jsem rád, že to aspoň zkoušej.“

Martin Jaroš

zdroj : https://www.facebook.com/panjaros

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.