PRIMÁTORKA ŘEŠÍ VAZBY V KARLOVARSKÉM INFOCENTRU

REKLAMA

Karlovarští zastupitelé veřejně na červnovém zasedání grilovali staronového zaměstnance a dnešního ředitele Radka Volfa. V minulosti byl Volfův pracovní poměr po nástupu politika Kulhánka za své podnikání ve stejném oboru jako zástupce ředitele infocentra ukončen. Ten ho mimo jiné upozornil i gramatické chyby v prezentaci, kterou Volf připravil pro zastupitele a zaútočil i na jeho odbornost pro výkon funkce ředitele.

Po létech se s novou politickou garniturou pod vedením ANO a ODS vrací do “ÍČKA,” rovnou na pozici ředitele Radek Volf. Ale zřejmě nepoučil z toho, když byl poprvé z obecně prospěšné společnosti města pro své obchodní praktiky vyobcován, protože si krátce po svém jmenování založil společnost  s.r.o. za 3,-Kč, která má mimo jiné i některé shodné nebo podobné druhy podnikání jako infocentrum. Aby toho nebylo málo, tak v soukromé společnosti není zdaleka sám. V nové firmě bez historie jsou hned tři jednatelé a světe div se. Jedná se o staré dobré známé, se kterými je dodnes ředitel Volf úzce a nejen ekonomicky dlouhodobě provázán.

Počínání ředitele Volfa v personálních věcech se více podobá politickému handlu, než transparentnímu výběru zaměstnanců, poznamenal ve své kritice zastupitel Jindřich Čermák (Piráti), který poukazoval na vyhozené odborníky z infocentra a nové zaměstnance, kteří se nejspíš bez výběrového řízení objevili krátce po nástupu Volfa v “ÍČKU.”

Kromě personálního zemětřesení v karlovarském ÍČKU je daleko závažnější právě nově založené “S.R.OČKO,” které jako náhodou vzniká právě krátce po jmenování Volfa.

Propojení byznysu a politiky. 

Nitky vedou do minulého volebního období, kdy Volf externě pracoval pro městskou společnost KV City, kde na IČO zajišťoval městský informační systém označníků míst v Karlových Varech. Podle všeho se na první pohled jedná o činnost, kterou KV CITY jen přeprodalo úkol, který dostalo od města.

Druhým jednatelem je politik Lukáš Červený (bývalý jednatel KV City, který je označován jako jeden z “poddaných karlovarského kmotra ČSSD”, ten Volfovi za tuto dlouholetou zakázku “nezakázku” z veřejných peněz pravidelně vyplácel odměnu.

Do třetice má zbrusu nové “S.R.OČKO” i třetího jednatele. Ten úplně náhodou pro KV City zajišťoval na koupališti Rolava a různých městských akcích několik sezón služby rychlého občerstvení.

Kruh se uzavírá.

Trojici podnikatelů a politiků celé roky spojovalo čerpání peněz v veřejného městského rozpočtu a výsledkem dobré spolupráce je  nejspíš společné podnikání, ve které vše vyústilo. Dobré úmysly podnikatele, politika a ředitele městské společnosti už asi není potřeba více komentovat. Klientelismus a nekalé praktiky hnutí ANO přeci nepodporuje, vždyť se jedná o protikorupční hnutí v čele s Andrejem Babišem, na kterého mají všichni politici z ANO pro všechny případy číslo.

Redakce má k dispozici společenskou smlouvu zapsané společnosti v obchodním rejstříku, která vznikla dne 8.4.2019. Aktuálně ředitel Volf může být mimo jiné i ve střetu zájmu v situacích, kdy bude rozhodovat o veřejných prostředcích v oblastech, ve kterých zároveň sám podniká. A jako městský zaměstnanec pobírá výplatu a zároveň jako podnikatel a přijímá za služby další peníze, které pro město na IČO dělá.

Infocentrum řídí správní rada a její předsedající.

Primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová(kandidátka ANO 2011) má Infocentrum ve své gesci a je dokonce předsedkyní právní rady.


Proto jsme se primátorky města jsme se zeptali na několik otázek:

  • Jak hodnotíte přímé ekonomické napojení bývalého jednatele veřejné společnosti KV City  a politika pana Červeného na nového ředitele Volfa, který je dlouhodobě ekonomicky propojen na městskou společnost KV City? Jak je zajištěn u pana ředitele Volfa zákaz konkurence?

O aktivitách pana Volfa jsem nevěděla, ředitel nemá zákaz konkurence, nemyslím si, že by významně mohl poškodit know how společnosti.

  • Jaké smlouvy jsou, nebo byly z veřejných peněz prostřednictvím Infocentra Karlovy Vary nebo jinými organizačními jednotkami města uzavřeny, nebo se chystají uzavřít s firmou Papiliones, s.r.o

Určitě žádná smlouva nebyla uzavřena, nepřeji si to. S ředitelem jsme dohodnuti, že nebudou v této souvislosti žádné smlouvy ani do budoucna. Vše bude vždy v souladu s platnou legislativou.

  • Budete v souvislosti s těmito skutečnostmi jako současná předsedkyně správní rady činit nějaká opaření? Co Vás vedlo přes kritiku zastupitelů vybrat pana Volfa?

Pan Volf řadu let podnikal v cestovním ruchu a to mě zaujalo. Po roce vyhodnotíme jeho práci a rozhodneme se zdali budeme dál spolupracovat.


Celá záležitost na první pohled zavánějící klientelismem bude mít nejspíš dohru na karlovarském zastupitelstvu.


 

Výpis zakladatelské listiny, který potvrzuje aktivity ředitele Volfa

Zakladatelské dokumentynotářský zápis [NZ 219/2019] zde4 thoughts on “PRIMÁTORKA ŘEŠÍ VAZBY V KARLOVARSKÉM INFOCENTRU

  1. Mě sbalil kdysi na film Čelisti. Ale vůbec jsem nevšimla, že by to mohl být Vlk. Teda, fakt ne..

  2. Ten pan ředitel z INFOCENTRUMU je skoro jako německý ovčák Wolf, zakousnout se do dalšího sousta a rozhodně už nepustit. Škoda, že se nejmenuje Vlk. to by bylo zcela výstižnější. Nicméně, ale apetit teda má, to se mu musí nechat prý 50 000,- Kč bere z městské pokladny a ještě mu to nestačí? To je ale pěkné číslo. Asi fakt loví báby…

  3. Už zase paraziti a opět v Karlových Varech. Jsem rád, že jsem se odsud odstěhoval. Z města plného s*iní a zm*dů.

    1. Jestlipak už své spolupracovnice pozval na sledování večerních filmů, to má hrozně rád? Je to jeho slabá “úchylka”, protože u toho není přítomna jeho druhá polovička… Nebo už na sledování filmotéky neloví? K čemu by potřeboval tolik finančních prostředků?

Comments are closed.