Neříkám Kotkovi, aby se odstěhoval

REKLAMA

Zastupitel Kotek asi rozčílil dalšího karlovarského zastupitele, který se veřejně ohradil proti jeho opakovaným lžím. Náměstek primátora Michal Riško (ČSSD) na svém facebookovém účtu zveřejnil zprávu tiskového mluvčího Magistrátu města Karlovy Vary Kopála, který celou záležitost již řeší s Karlovarským Deníkem.

Musím zareagovat na další lež z úst pana zastupitele Kotka, kterou vadala paní redaktorka Ivana Kalinová. Ve čtvrtečním Deníku se v glose k parkování ve městě objevila zmínka, že „…když se ti to, občane, nelíbí, tak se odstěhuj, jak se od náměstka Riška dozvěděl zastupitel Jiří Kotek…“ Nic takového jsem ale panu Kotkovi neřekl, ani jsem nic takového neřekl směrem k občanům města. Asi je cílem, aby občané četli jen sprosté lži, ale není bohužel poprvé.

Podobné veřejné lži jsem slyšel od pana Kotka opakovaně, když tvrdil, že zastupitelstvo se usneslo v devadesátých letech na tom, že bude navěky vyvěšovat tibetskou vlajku, jenže to usnesení bylo platné jen na jediný rok. Nebo že jako zastupitel mám povinnost, kterou jsem údajně porušil, zpracovávat jakousi závěrečnou zprávu z pracovních cest. Takovou povinnost jsem nikde nenašel, a nezjistila ji ani jinak velice kritická zastupitelka doktorka Zemanová.
Navzdory tomu jsem s kolegy poměrně obšírnou zprávu zpracoval, přesto jsem byl stále veřejně propírán jako někdo, kdo nedodržuje pravidla.

Proč jdou lži o polopravdy stále jen od jediné redaktorky z Deníku?

Asi dělám někde chybu.

Chápu, proč se Jiřímu Kotkovi hodí očerňovat před volbami politické konkurenty. Ale už nechápu, proč kvůli tomu veřejně šíří nepravdy profesionální novinářka, a proč jí k tomu dávají místní média prostor? Jde vůbec profesionální novinařinu, nebo se jedná o sprostou špínu na politickou objednávku?

Provokace pana Kotka už nemají žádné hranice…

Podle informací ze zdroje Magistrátu města bude náměstek vše řešit oficiální cestou s vedením Deníku, údajně za pomluvami Kotka a jejich zveřejnění stojí redaktorka Deníků Kalinová, která svou glosu vydala. Kalinová již v minulosti náměstka několikrát chybnými výroky údajně neúmyslně poškodila, naposledy tím, že naspala, že náměstek Riško chce koupit AC Start za téměř 100 milionů korun, na tento zpackaný článek s naprosto nesmyslnou sumou byla vydána Deníkem následně opravná zpráva, která říká, že prý redaktorka udělala jen chybu. Zajímavé je, že redaktorka často a opakovaně chybuje stále u stejných lidí.

Že by neznámý zdroj napovídal zkušené redaktorce, jaké chyby mají být dokolečka omylem zveřejňovány?

zdroj : https://www.facebook.com/michal.risko.9?fref=nf