30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Po napadení neschopenka a Kaňka v KSO končí.

ředitel Kaňka www.mmkv.cz

REKLAMA

Ze začátku to byly prý jen hádky, stížnosti, osočování ze šikany a nyní už došlo i na osobní fyzické napadení. To je současný obraz tristní situace mezi symfoniky v Karlovarském orchestru (KSO), v němž jedna odborová organizace protestuje proti praktikám ředitele Kaňky,  ta druhá ho urputně brání již od puče, který společně na Vikora udělali krátce po volbách, kdy se KOA v čele s primátorem Kulhánkem dostala k moci.  Až dosud se vše obešlo bez násilí. Změna nastala ve čtvrtek, kdy zaměstnankyně KSO Petrová, manželka pana Petra člena hnutí KOA, udeřila do zad bývalého ředitele, dnes jen hráče Zdeňka Vikora, který následně skončil na ošetření  v nemocnici.

„My už se doslova bojíme o život a máme obavy o zdraví. To už je eskalace násilí. Od té paní jsem dostal futrálem zezadu, byla to taková tupá bolest. Odešel jsem, ale ona se znovu rozběhla a udeřila mě podruhé,“ líčil napadení kolegyní na pracovišti, v Lázních III, napadený Zdeněk Vikor. „Obdržel jsem revers, vše lékaři hlásí na policii, která ještě ten večer zahájila vyšetřování,“ dodal Vikor, který je předsedou jedné ze dvou odborových organizací v KSO a tvoří tak přirozenou  protiváhu jako odborář řediteli Kaňkovi.

Jeho slova ale popírá Miljov Milev, předseda druhé, početnější odborové organizace. „Pan Vikor paní Petrovou provokoval, nechtěl ji pustit do dveří. Svědkové, kteří vše viděli, ale tvrdí, že se nic nestalo. Pan Vikor měl problémy s kostrčí už dříve. A mezi oběma trvá averze prý už roky a nikdo to neřeší. Ty problémy v KSO dělá několik lidí, vždyť naše odborová organizace má pětatřicet členů KSO, zatímco ta první má pouhých pět lidí,“ zdůraznil Miljov Milev, který má v odborové organizaci nejen členy (KOA), která dnes vládne na městě, ale i její sympatizanty. Primátor Kulhánek (KOA) byl v pátek na služební cestě mimo Karlovy Vary, kde usilovně pracoval pro občany města a uvedl, že k celému incidentu zatím nic neví „Pokud to ale je takhle, tak je to nepřijatelný stav a bude se jím zabývat rada města,“ uvedl s tím, že si co nejdříve veškeré podrobnosti opatří.

V minulosti rada města však pod vedením KOA všechny stížnosti přesměrovala na Obdor Kultury magistrátu, který nemá pravomoc je řešit, takže vždy vše vyšumělo. Odbory města pouze metodicky řídí organizace, které mají v gesci.

Skutečné odpovědnosti se tak proti zákonu o obcích zbavil krom primátora města především náměstek Klsák, který je radě a zastupitelstvu odpovědný za svěřené gesce.

Kontraverzní ředitel, v minulosti také kolega pana Mileva, Kaňka podal výpověď

V minulosti Kaňka, Petr a Milev byli iniciátoři puče na Vikora, kterého Kulhánek s KOA odvolali.

Náměstek Jiří Klsák (KOA), do jehož gesce KSO spadá. A i on chce celou věc prověřit. Náměstek Klsák se stížnosti s nikdy asi vážně moc nezabýval, protože jich je bez počet a za celé volební  období se střídají otevřené dopisy jeden za druhým a rada města stále držela manažera Kaňku, který již minulosti měl problémy i s veřejnosprávní kontrolou.

„Od ředitele Kaňky jsme 21. dubna obdrželi výpověď, a to s rezignací k 31. srpnu letošního roku. Nyní podepisuji materiál do rady příští týden, abychom jeho výpověď projednali. Předpokládám, že ji vezmeme na vědomí a uložíme odboru kultury, aby vypsal výběrové řízení na nového ředitele KSO,“ vysvětlil náměstek, jako by tušil , že probíhající kontroly v KSO opět nedopadnou dobře.

A závěr kontroly?

Hádky a nepříjemnosti v KSO, které vyústili ve fyzické útoky se už dostaly i na jednání karlovarského zastupitelstva. zastupitelé pak pověřili kontrolní výbor, aby celou záležitost prověřil a zkontroloval i hospodaření tohoto symfonického tělesa. Podle předsedy kontrolního výboru Michala Riška (ČSSD) zprávu předloží zastupitelům na květnovém jednání. Závěry komise, kterou výbor celou záležitostí prověřil, nechtěl zatím komentovat, ale naznačil, že určitá pochybení v KSO jsou. Na dotaz, zda se kontrolní výbor bude zabývat i posledním incidentem, kde už se hráči fyzicky napadají, uvedl, že to je věc policie. „To už jde mimo nás. My zastupitelům předložíme to, čím nás pověřili,“ uvedl Michal Riško.

,, Co se týká pana Mileva měl jsem tu čest, spíš mi připadalo jeho vystupovaní jako by byl obhájce všech pochybení ředitele Kaňky a nikoli, že by jako předseda odborové organizace hájil zájmy  zaměstnanců. Důkazem mimo jiné je i fakt, že za celou dobu od vládnutí hnutí KOA neuzavřeli odboráři čtyři roky kolektivní smlouvu,“ uvedl zklamaně zastupitel města Michal Riško.

Již v minulosti opakovaně poukazovaly stížnosti na manažerská pochybení ředitele Kaňky, ale rada města je neřešila, jako by se jednalo o věrného člena vládnoucí KOA v čele s primátorem Kulhánkem, který šel vždy Kaňkovi na ruku a i když byl Kaňka radou potrestán za výsledky z minulých kontrol Odborem auditu, které dopadly špatně, vzápětí jej  rada štědře odměnila a vždy mu  ta samá rada pod vedením KOA schválila další statisíce oblíbeným rozpočtovým opatřením, které svou většinou hnutí KOA na sílu odhlasovala často i proti vůli koaličních partnerů.

Dnes KSO má v rozpočtu o několik milionů korun více,  na videu pan Petr (KOA) tvrdí, že chce šetřit a že hudba má vznikat v klidu a míru. O čtyři roky později jeho manželka zezadu napadá bývalého ředitele úderem do zad, za všeobecného vědomí a prohlašování pana Mileva, že pan Vikor měl zdravotní problémy se zády již v minulosti. Tolik  náhod a žádná shoda. Každý si názor na symfoniky pod vedením hnutím KOA musí udělat sám. Po vyšetření případu Policií ČR, vás bude naše redakce informovat.

video z puče na minulého ředitele zde :


https://www.youtube.com/watch?v=pBl2bPoUb30

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.