13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Oblíbená nedělní burza obtěžuje některé místní obyvatele

Karlovarské listy

REKLAMA

Obyvatelé si stěžují na nedělní rána, kdy trhovci dělají velký hluk.Oblíbená a hojně navštěvovaná karlovarská burza není ale některým obyvatelům Tuhnic příjemná, nejvíce se jedná o hluk prodejců, kteří do areálu vjíždějí už od brzkého rána. Obyvatelé Gorkého ulice si kvůli tomu stěžují. O informace se stará i Helena Kyselá , pracuje jako tisková mluvčí.

Hluk začíná už kolem čtvrté hodiny ranní, vykládáním zboží, stolků a přístřešků. Nahlas hraje hudba, zkoušejí hlučné motorové stroje, a produkují další hluk. Stěžují si  místní obyvatelé. Burza je oficiálně otevřená od šesti hodin, ale protože není oplocená jako tomu bylo dříve nelze zamezit vstupu lidí do prostoru, ve kterém se koná.

Město se stížností zabývá a přemýšlí o variantách řešení, zejména z pohledu rušení nočního klidu, který je od 22:00 do 6:00, to by skutečně měl být všude klid a dvojnásob ze soboty na neděli, kdy si občané chtějí i třeba trochu přispat.

Ale mluvčí už v médiích už reaguje aniž by o tom radní věděli. „O stěhování na AC Start neuvažujeme, stadion má sloužit sportovním účelům. Stávající areál je pro prodávající i nakupující vhodnější, komfortnější,“ zdůvodnila bez rozhodnutí rady na vlastní pěst pro iDNES Kyselá.

Snad  si tisková mluvčí Kyselá nevymýšlí své vlastní příběhy pro kolegy novináře bez příslušného projednání odpovědnými orgány města a všechny stížnosti na městě řeší právě ti, kteří je mají v kompetenci.
,,Na jednání radních stížnost na burzu vůbec nedorazila, protože v programu rady se nic  o burze neobjevilo.“ uvedl nejmenovaný zdroj z Magistrátu.
Kyselá do medií komentuje nepodložené a neprojednané informace bez vědomí rady města?
A to jsou na Magistrátu města Karlovy Vary tiskový mluvčí hned dva, pan Kopál a paní Kyselá.
Možná by mělo město zvážit přijetí třetího tiskového mluvčího, to by bylo báječné. 
Autor:FB

také napsali 28. července 2016  9:02 

zdroj: TV ZAK (bývalý náměstek Bursík)

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.