Opět porážka Karlovaráků, Litvínov – Karlovy Vary 5:3

Hokejisté Litvínova porazili ve třetím kole extraligové baráže Karlovy Vary 5:3 a se sedmi body jsou v čele čtyřčlenné skupiny. Severočeši rozhodli podkrušnohorské derby ve třetí třetině, ve které dvakrát skórovali. Čtyřmi kanadskými body za dva góly a dvě asistence se pod výhru Vervy podepsal František Lukeš.

Do první šance zápasu se dostal již po 26 sekundách hry domácí Hanzl, karlovarský brankář Závorka však výtečně zakročil lapačkou. Na druhé straně prověřil Petráska Vachovec, ale i on se předvedl v plné koncentraci a puk vyrazil.

V 10. minutě se k Jurčíkovi odrazil kotouč a zývala na něho prázdná branka, tu ovšem litvínovský útočník trefit nedokázal. Poté diváci i rozhodčí ocenili gesto fair play a zatleskali Svobodovi, který upadl po zákroku Lukeše, sudí měli zdviženou pravici, po vysvětlení od hostujícího hráče, že se o faul nejednalo, své rozhodnutí zrušili.

V 19. minutě chyboval domácí Gula, kterému se ve středním pásmu zamotal puk mezi brusle, využil toho Marosz, který se tváří v tvář Petráskovi nemýlil. Vyrovnáno bylo za pouhých 66 vteřin, kdy zmatků před Závorkou dokázal využít Lukeš.

V 24. minutě se předvedla dvojice Hanzl – Lukeš, který ovšem zblízka trefil pouze Závorku. Poté Litvínov využil zásluhou Hořavy početní výhodu a dostal se do vedení. Z vedoucí branky se ovšem Severočeši příliš dlouho neradovali, v 33. minutě vypálil Bičánek a vyrovnal. A o dalších 73 vteřin později se hosté ujali vedení. Svoboda vypálil od modré, Petrásek jeho střelu vůbec neviděl a lovil puk ze své branky.

V 38. minutě si našel puk ve skrumáži Jurčík a pohotově vypálil, Závorka výtečně zakročil lapačkou. Další šanci měl Frolo, který ujel v oslabení, střelou bekhendem neuspěl. Už to vypadalo, že domácí půjdou do šaten za nepříznivého stavu, ale 11 vteřin před koncem druhé části švihem vypálil Lukeš a puk se šťastným odrazem dostal až do hostující branky…