25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Přidejte se k družině Karla IV. v kostýmu z Barrandova

Karlovarské listy

REKLAMA

U příležitosti zahájení lázeňské sezóny a oslav výročí narození Karla IV. bude v Alžbětiných lázních otevřena půjčovna historických kostýmů.

Zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech se v letošním roce ponese ve znamení Karla IV. a odstartuje sérii akcí, kterými bude město vzdávat hold svému zakladateli.Přehled akcí a podrobnosti k projektu najdete na webu700.karlovyvary.cz.

Do oslav 700. narození Karla IV. se může zapojit i široká veřejnost, a to v historických kostýmech. Od 4. do 8. května bude v Alžbětiných lázních otevřena půjčovna Fundusu Barrandov Studia, kde si budou moci zájemci vypůjčit kostým do tradičního průvodu družiny Karla IV. a na další akce konané během zahájení lázeňské sezóny. V půjčovně bude k dispozici cca 300 kostýmů různých typů a společenských vrstev, od pážecích, vojen­ských, měšťanských, šlechtických přes řemesl­nické až po chudinské a kejklířské kostýmy včetně doplňků. Zajištěn bude široký sortiment dámských, pánských i dětských kostýmů různých velikostí. Výběr kostýmů a poradenství na místě zajistí zkušené barrandovské kostymérky.

Město Karlovy Vary věnuje každému zájemci balíček upomínkových předmětů k výročí 700 let od narození Karla IV. a jedinečnou pamětní minci vy­raženou k výročí a zajistí fotodokumentaci účasti v průvodu.

Kostýmy bude možné vyzkoušet a vypůjčit od 4. do 7. května v budově Alž­bětiných lázní.

Ceny půjčovného se pohybují okolo 1.000 Kč a vratná záloha 5.000 Kč, rodinné půjčovné pro 2 dospělé a 1-2 děti 2.500 Kč a vratná záloha 10.000 Kč

Zájemci o zapůjčení kostýmu se mohou do 25. 3. přihlásit na emailové adrese: f.skaryd@mmkv.cz.

Podrobnosti k podmínkám výpůjčky:

PODMÍNKY ZAPŮJČENÍ KOSTÝMŮ Z FUNDUSU BARRANDOV STUDIA

Povinností a v zájmu každého klienta je kostým si před převzetím překontrolovat – zda má opravdu všechny součásti, jak bude uvedeno ve smlouvě.

Po vyzkoušení a výběru kostýmu bude s každým, kdo si kostým bude půjčovat, sepsána smlouva o nájmu inventáře (po předložení osobního dokladu), zájemce uhradí půjčovné a kauci a následně si kostým bude moci odnést.

Proces vrácení kostýmů:

Každý kostým bude při vrácení fyzicky překontrolován, v případě že by došlo k zničení, nadměrnému znečištění, poškození nebo nevrácení kostýmu či některé z jeho součástí, či pozdnímu vrácení, bude náhrada účtována jako dodatečný vícenáklad a to úhradou ze složené kauce, případně doplatkem na místě.

Upozornění: kauce je stanovena smluvně a není hodnotou půjčovaného kostýmu – hodnota kompletního kostýmu se pohybuje cca mezi 10. 000 – 30.000 Kč. Každý klient bude mít ve smlouvě uvedenou jak výši půjčovného, tak kauce a současně i hodnotu každé položky v případě nevrácení nebo zničení.

Podmínky půjčovny kostýmů:

– předložit platný občanský průkaz (bude pořízena kopie) a sepsána smlouva o nájmu inventáře

– zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci v plné výši předem při zapůjčení

– platba i kauce pouze v hotovosti

– výpůjčku mohou provádět pouze osoby starší 18 let

– jednotná cena výpůjčky pro celou dobu trvání akce

zdoj: mmkv.cz

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.