Úsek na R6 u Bošova po rekonstruci opět otevřen

REKLAMA

Nový úsek, dlouhý čtyři kilometry silnice R6 mezi Karlovými Vary a Prahou na Podbořansku začal v úterý odpoledne sloužit řidičům v místě obce Bošov. Stavba vyšla na celkových 1,6 miliardy korun bez daně a trvala 25 měsíců.

„Silnice R6 je klíčovou prioritou české vlády. Je potřebná pro celou republiku a čtyři kraje, které protíná. Věřím, že se nám podaří urychlit přípravu a v příštím roce zahájit výstavbu dalších tří úseků,” uvedl při otevření premiér Bohuslav Sobotka při stříhání pásky u Bošova.

Nové parametry komunikace tak budou v budoucnu navazovat na další plánovanou výstavbu obchvatu Lubence.

„Pro nás je důležitý každý metr silnice R6. Budu se těšit na příští rok a další slavnostní zahájení staveb na této silnici,” řekl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel. Samosprávy kraje tak jasně vzkázaly ministerstvu poěkování a apel na další pokračování postupné dostavby R6.

Nyní hotová rychlostní silnice R6 je mezi Prahou a Novým Strašecím a také mezi Karlovými Vary a Chebem. Zbývá ještě dokončit zhruba 80 kilometrů včetně obchvatů. Po stavbě Lubenec – Bošov má přijít na řadu obchvat Lubence, dále pak i obchvat Řevničova. Následně v letech 2020 až 2025 mají pokračovat obchvaty v Hořesedlech a Hořovičkách na Rakovnicku.

ŘSD v současné době však odhaduje další dostavbu až na léta kolem roku 2030, tu je pro občany Karlovarského kraje však v nedohlednu i když obchvaty obcí opět cestování nejen urychlí, ale zvýší i komfort cestování.