Karlovy Vary dokončily poslední úsek cyklostezky

REKLAMA

V Karlových Varech byla slavnostně otevřena poslední část páteřní cyklostezky podél Ohře. Město pod vedením hnutí KOA ji chystalo deset let. Za poslední čtyři roky bylo největším problémem bylo majetkoprávní vyrovnání s majiteli pozemků, ten vyřešil odbor majetku města vedený náměstkem Michalem Riško (ČSSD). Dvoukilometrový úsek mezi Doubským a Dvorským mostem podél řeky Ohře se vyhne současné trase, která vedla po rušné místní komunikaci.

Podle náměstka Čestmíra Bruštíka (Volní) cyklostezka výrazné usnadní jízdy cyklistům. Jedná se o poslední chybějící úsek mezi Chebem a Karlovými Vary. Dnes se z Karlových Varů dostane už každý do Svatošských skal a následně do Lokte bez toho, aniž by musel přejet veřejnou komunikaci. Příjemnou cestu ocení zejména pro rodiny s dětmi.

Úsek se projektoval jako jeden z prvních v Karlových Varech, ale nakonec byl dokončen jako poslední. Několik let trvala jednání s majiteli pozemků o výkupu právě pro stavbu poslední části cyklostezky.

Město za pozemky zaplatilo 4,85 milionu korun a výstavba tři metry široké cyklostezky vyšla na téměř 13 milionů korun. Dodavatel stavby zhotovil dílo včas bez víceprací i v náročném terénu podél řeky. Z celkové ceny město zaplatí jen pět procent, zbytek je čerpán z dotace.

Na podzim by na úseku mělo být i veřejné osvětlení. Cyklisté budou jezdit i večer bezpečně.

Celou úspěšnou akcí se prezentuje především primátor Kulhánek, který si přišel přestřihnout pásku.