25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Podle Vojtěcha jsou nárůsty nakažených pozitivní

REKLAMA

Šokující prohlášení Vojtěcha zazněla ve čtvrtek na jednání poslanecké sněmovny.

„To, že jsou na Karvinsku nárůsty nakažených, je vlastně pozitivní,” mimo jiné uvedl ministr s tím, že je to dobře, protože to znamená, že se případy odhalily. Na Karvinsku jde o téměř 1400 aktivních případů.

„Musíme se se situací naučit žít a ne z toho dělat něco víc, než to je,” dodal Vojtěch (ANO).

Prohlášení ministra zdravotnictví, arogance hnutí ANO jsou ruku v ruce příkladem sebestřednosti politiků hnutí ANO, kteří politicky ovládají celé Česko. 

Podle poslanců vláda nechtěla uzavřít doly OKD, protože se jedná o stoprocentně státem vlastněný podnik a vznikla by tak velká finanční ztráta. Na to ale ministři nereagovali.

Stovky miliónů, které politici utratili z kapes občanů dnes asi pro Vojtěcha nic neznamenají, když stovky nakažených v Karviné vnímá jako pozitivní.Přešlapů ministra zdravotnictví bez zkušeností je stále dost a další přibývají. Kromě toho, že mnoho horníků bylo bez příznaků a dál pracovalo a šířilo nákazu do rozměrů, které byly následkem uzavření dolů, celá záležitost způsobí další hospodářské škody.

Zdali příčiny nebyly včas odhaleny a díky „chytré karanténě“ došlo k masivnímu nakažení nikdo z vládnoucích politiků nechce přiznat.

Už 19.5.2020 v otevřeném dopisu žádali místní zastupitelé vládu o plošné testování horníků. Obecná odpověď přišla  po měsíci. Kritika rychlotestů a jejich průkaznosti zaznívala opakovaně sněmovnou. 

Nakažených horníků je aktuálně 704, plus další osoby. Vše bylo zjištěno po masivním testování za jedenáct dní a současně probíhá karanténa, ve které je okolo 1500 osob.   


Sladká vzpomínka na návštěvu prezidenta

zdroj:ČT

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.