Policie chce po sněmovně vydat pachatele, zatím co oni už vymýšlí novou firemní koalici

REKLAMA

Informace jsou po dnešním dni jasné. Policie se snaží dostihnout nedostižitelné a Babiš s Faltínkem v klidu a pohodě spřádají svou novou firemní koalici.

Mandátový a imunitní výbor Sněmovny dostal žádost Policie ČR o vydání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Žádost se týká kauzy Čapí hnízdo.

Obrovský strach mají některé současné opoziční, ale i koaliční strany z toho, co nastane po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny, pokud se vyplní předpovědi a s přehledem vyhraje Babišovo ANO. Pak může podle nich nastat “politická apokalypsa”. Babiš už teď vymýšlí podobu své koalice.

Dobrou podporu by  mohl prý najít u KSČM a SPD Tomio Okamury. Pokud by tato trojice dala dohromady dostatečný počet hlasů ve Sněmovně, může vládnout! Kritici říkají, že takové spojení by bylo smrtící.

„Předseda Sněmovny Jan Hamáček postoupil mandátovému a imunitnímu výboru dnes odpoledne žádost Policie hlavního města Prahy o udělení souhlasu s trestním stíháním pana poslance Babiše a pana Faltýnka,“ potvrdila Němcová z ODS.

Babiš má vypnutý telefon, Faltýnek hovor položil. Vladimír Vořechovský z tiskového oddělení hnutí ANO Novinkám řekl, že Babiš je na dovolené mimo ČR. a žádné bližší informace o žádosti nemá.

 

Dotace o 50 miliónů korun je problém, kde Babiš opakovaně lhal a do dnešního dne nebyla ani uzavřena sněmovní schůze na toto téma.

Farma Čapí hnízdo v minulosti patřila společnosti Agrofert, jejímž majitelem byl až do do letoška Babiš. Farma nejprve Agrofertu patřila, následně byla převedena na anonymní akcie na doručitele. Díky tomuto manévru mohla získat dotaci 50 miliónů, kterou by jako firma z koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla. Následně sfúzovala s jednou z Babišových společností, a tak se do holdingu vrátila,

Po sametové revoluci se nejeví úplně nereálně první aktivní účast komunistů ve vládě s firmou, která sní o tom, že bude řídit konečně svůj stát.

Mezinárodní sekretariát Transparency International dnes zveřejnil „Index vnímání korupce za rok 2016“ (CPI 2016). Česká republika se v hodnocení výrazně propadla a po loňském skoku na 37. místo ve světě se vrátila o 10 míst zpátky – na sdílenou 47. příčku. Náš index dosáhl hodnoty 55 bodů (ze sta možných), shodně s Kyprem a Maltou. K evropskému průměru (65 bodů) však má stále daleko.

aktualizováno: 10.8.2017 20:20

Je to dlouhodobě plánovaná akce mě kriminalizovat. To načasování je jasné, je to snaha zásadním způsobem ovlivnit volby a poslední zoufalý pokus toho zkorumpovaného systému a tradičních politiků mě zlikvidovat. Považuji za neuvěřitelné, že je to možné. V každém případě je to nesmysl a pochybení zásadně odmítám.  Tato slova uvedl Andrej Babiš, k tomu, co si Policie ČR vůči němu dovolila.