22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Volby na plné čáře vyhrává ANO

kvlisty

REKLAMA

Změna lídra ČSSD zatím přinesla pouze stabilizaci  a podporu okolo 14 procent. Sociální demokracie bude slavit 140 let od svého založení, jako jediná politická strana, která svým programem od počátku představuje pomoc slabším a prosperitu dnes již téměř zmizelé střední třídy, historicky držící celou společnost.

Jasným vítězem sněmovních voleb by se podle volebního modelu společnosti Median  nyní bylo  hnutí ANO s aktuálním výsledkem 27,5 procent. Druzí komunisté by měli 14,5 a třetí ČSSD 14 procent. Následuje ODS s 11 procenty, lidovci a STAN, kteří se nedávno rozpadli, by oslovila 9,5 procenta, TOP 09 by dostala 7,5 procenta hlasů a  SPD Tomia Okamury  5,5 procent.

I přes predikovaných 59 procent voličů, kteří by šli k volbám, vzniklá povolební situace je vnímána jako velmi složitá k sestavení  svobodné a stabilní  vlády. Direktiva po vzoru bývalých republik Sovětského svazu dnes v podobě jednotlivých oblastí, by tak mohla dát vniku staronové České gubernii s jediným vládcem, jak je zvykem.

Dochází k postupnému vystřízlivění obyvatelstva, které po novodobé historii plné euforie ze svobody se díky přebujelému lobismu  a marasmu politické kultury bude stát opět před rozhodnutím o tom, bude li se dále ubírat pomalou cestou k prosazování demokratických principů nebo se vydá cestou oligarchie řízené diktaturou moci v podobě jednoho vládce.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.