25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Politici chtějí zadlužit občany 700 miliony

REKLAMA

Karlovarští politici na místo šetření, dobrého hospodaření a efektivní správy veřejných peněz  plánují zadlužit občany dluhem ve výši 700 milionů korun.

Říkají politici pravdu nebo lžou?

Peníze chtějí vládnoucí  politici použít na financování investičních a rekonstrukčních projektů v letech 2020 až 2023. Radní  ve složení hnutí ANO , ODS a KARLOVARÁCI na svém jednání schválili podmínky úvěru a nyní se chystají oslovit banky, které jim půjčí na plánované utrácení.

ODS tak podruhé zadluží občany města. Poprvé to byl  úvěr, který nasekala ODS s ČSSD na výstavbu KV Arény a není dosud zaplacen. I proto, ODS dostala stopku na řadu let.

Naplánované projekty chtějí politici předložit společně s nabídkami bank zastupitelům na zářijovém zasedání, aby jim zadlužení všech občanů města posvětili.

Politici chtějí od bank tříletý odklad splatnosti úvěru, a tak po volebním období svým nástupcům předají dluhy a úroky, které vytvoří a sami z nich nezaplatí jedinou korunu.

Vedení města tvrdí, že úvěr bude určen na zásadní investice a opravy, nikoli na provozní výdaje města. Přitom už se počítá s tím, že z daňových výnosů město v letošním roce získá o 150 milionů korun méně a tento výpadek se jistě odrazí  v investičních plánech města. 

Politici, kteří slibovali, že budou lépe hospodařit ve skutečnosti chtějí utrácet v historii nejvíce peněz a míní zanechat občanům obrovské dluhy, které budou muset splácet až do roku 2035 .
O tom, že by politici začali rušit nevýhodné smlouvy svých kamarádů, které vysávají rozpočet města řadu let a začali skutečně efektivně šetřit ANO politici nemluví. 


 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.