Politici rozhodli, budou seškrtány jízdní řády MHD

REKLAMA

V předvolební kampani politici slibovali například MHD zdarma.

“Upravíme sazby ročního předplatného v MHD : děti, studenti základních a středních škol a důchodci od 65 let zdarma, u ostatních budeme hledat možnosti postupného zlevňování MHD.”

A jak ďábelsky politici splnili svůj předvolební slib?

Podle náměstka primátorky Tomáše Trtka (ANO) má MHD být hromadná doprava, nikoliv individuální. Některé spoje prý jsou třeba naplněny jen ráno, kdy jezdí děti do školy.

Optimalizace je na místě.

Ředitel DPKV Lukáš Siřínek loajálně politiky podporuje argumentací, kterou opírá o fakt, že bylo načase takové kroky udělat, protože poslední optimalizace MHD proběhla v roce 1999. Rušit se prý nebudou žádné spoje, pouze se omezí některé méně vytížené linky.

Některé linky podle ředitele DPKV nepojedou v intervalech, na které byly lidé doposud zvyklí a v časech grafikonů budou větší pauzy.

Opatření, kterým se proškrtá jízdní řád logicky postihne především okrajové části města, kde vytíženost autobusů není tak velká.
Prakticky to bude vypadat tak, že pokud autobus doposud jezdi s frekvencí 10 krát za hodinu, tak bude jezdit například jen 5 krát. Konkrétní podobu uvidí cestující po novém roce.

Občané se mohou těšit na nové, expresní spoje. Nebude se jednat o nové super rychlé autobusy, ale jen o linku, která pojede na Čankovskou přes Dolní Kamennou, odkud najede na celodenně ucpanou Sokolovskou ulici, kde jsou “chodci rychlejší něž vozidla.” Tím se vyřeší požadavek lidí, volajících už dlouho  po zastávce na Dolní Kamenné v blízkosti Lidlu. Linka prý  bude zajíždět i do Staré Role, ale jakou bude mít frekvenci je zatím tabu.

Také provoz lanovky na Imperiál sloužící především turistům se změní. Za rok přepraví jen pouhých 220 tisíc pasažérů,  zatím co autobusy více než 13 milionu cestujících.

Faktem je, že seškrtání rozpočtu Dopravního podniku, které rozhodli politici vyvolalo následně seškrtání frekvence linek MHD pro občany města Karlovy Vary.

Protože v Karlových Varech rok od roku klesá  počet obyvatel v produktivním věku, kteří zde platí své daně, dá se předpokládat, že postupně se dál budou snižovat příjmy ze závislé činnosti a obecné zeštíhlování služeb bude pro snižující se počet obyvatel pokračovat.


POSTUPNĚ ODHALÍME JAK POLITICI PLNÍ VOLEBNÍ SLIBY, KTERÉ DALI OBČANŮM KARLOVARÁKŮM.