30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Umění za každou cenu

KVL_fotokoláž

REKLAMA

Karlovy Vary – Karlovarský symfonický orchestr se převedl v hávu krále popu. Tvrdou komerci i často spojenou nejen z excentrickými projevy umění budící hluboké emoce. I to se stává realitou v KSO podporovaného desítkami miliónů z veřejných peněz, z kapes občanů Karlových Varů.

Dnešní umělci v KSO si z tradice a samotného vzniku jeho zakladatelů včetně symbolů udělali fíkový list.

Zakladatelská listina lázeňského orchestru je dnes asi jen pouhým cárem papíru, který konšelé města původně pro blaho návštěvníků a lázeňských hostů stvořili.  Kolonádní koncerty, pro které byl původně KSO zřízen jsou dnes už jen okrajovou záležitostí. Za to oslava krále popu a těžká komerce bez kapky sebereflexe je až brutální a zcela zvrhlou realitou, především svým velmi nešťastným načasováním amateristicky vedené produkce.

Obchod s čímkoli a za každou cenu.

Poslední oslava nedožitých šedesátých narozenin obviňovaného krále popu z pedofílie jsou důkazem toho, že jako přívěšek se ke koncertu v hotelu Thermal připojil bez ostychu celý KSO dokonce v kompletní sestavě, ve které jej na kolonádách již dlouhou dobu občané neviděli.

To, že umění nemá hranice může mít někdy rozměry věru až obludné.

V uplynulých dnech byl ve Spojených státech odvysílán dokument televize HBO, která dala dostatečný prostor Wadu Robsonovi a Jamesi Safechuckovi. Jejich zpověď se nesla v duchu žhavého tématu ohledně zneužívání dětí dospělými exoty/pedofily.

Popisování  volného času s Michaelem Jacksonem na jeho soukromém ranči v kalifornském Neverlandu bylo více než autentické. Jeden z výše uvedených pánů sugestivně v dokumentu hovoří, jak mu Jackson podával v neomezené míře alkohol, kdy při tomto abusu mu pouštěl tzv. „veselé obrázky“ s tématikou tvrdého porna. „Uvolnění stavu duše,“ bezostyšná masturbace před nezletilými.

Po americké premiéře odvysílaného dokumentu se začaly od Jacksona odvracet rozhlasové stanice obzvláště hovořící v anglickém jazyce.

Přestože ve světě běží kontroverzní toliko skloňovaný dokumentární film „Leaving Neverland“, ve kterém se zúčastnění sugestivním způsobem zpovídají, jak legenda (král popu)  zneužíval mladistvé, tak na palubě karlovarského symfonického orchestru se stále tančí a vše směřuje k trachtaci až k candrbálu.

I přes to symfonici uspořádali dne 21. března 2019 od 19:30 ve velkém sále Thermalu koncert ve spolupráci Moondance Orchestra a KSO s dirigentem Martinem Kumžákem.

Podporuje snad vedení orchestru tendence vedoucí k ospravedlnění takovéto animozity související s pedofilií? Vždyť některé rodiny z KSO se pravidelně zúčastňují nedělních bohoslužeb. I toto je dnešní obraz bohémského chaosu s přehršlí emocí a svévolné tvořivosti, bez špetky sebereflexe.

Text dopisovatele sděluje všem, že nyní  je nejméně vhodné obchodovat muziku s Michaelem Jacksonem v době rozjitřené vášněmi veřejnosti a považuje kroky vedení KSO jako za projev neprofesionálního excentrismu, daleko za hranicemi akceptovatelných norem slušnosti. Karlovy Vary se opět vymykají běžné civilizované normě i v královsky městem dotované kultuře v nehospodárném a účelovém klamu veřejnosti.

Michael Jackson moc dobře věděl, co dělá, nemám důvod jeho obětem nevěřit, říká psycholog…, video zde…

zdroj:DVTV

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.