Umění za každou cenu

REKLAMA

Karlovy Vary – Karlovarský symfonický orchestr se převedl v hávu krále popu. Tvrdou komerci i často spojenou nejen z excentrickými projevy umění budící hluboké emoce. I to se stává realitou v KSO podporovaného desítkami miliónů z veřejných peněz, z kapes občanů Karlových Varů.

Dnešní umělci v KSO si z tradice a samotného vzniku jeho zakladatelů včetně symbolů udělali fíkový list.

Zakladatelská listina lázeňského orchestru je dnes asi jen pouhým cárem papíru, který konšelé města původně pro blaho návštěvníků a lázeňských hostů stvořili.  Kolonádní koncerty, pro které byl původně KSO zřízen jsou dnes už jen okrajovou záležitostí. Za to oslava krále popu a těžká komerce bez kapky sebereflexe je až brutální a zcela zvrhlou realitou, především svým velmi nešťastným načasováním amateristicky vedené produkce.

Obchod s čímkoli a za každou cenu.

Poslední oslava nedožitých šedesátých narozenin obviňovaného krále popu z pedofílie jsou důkazem toho, že jako přívěšek se ke koncertu v hotelu Thermal připojil bez ostychu celý KSO dokonce v kompletní sestavě, ve které jej na kolonádách již dlouhou dobu občané neviděli.

To, že umění nemá hranice může mít někdy rozměry věru až obludné.

V uplynulých dnech byl ve Spojených státech odvysílán dokument televize HBO, která dala dostatečný prostor Wadu Robsonovi a Jamesi Safechuckovi. Jejich zpověď se nesla v duchu žhavého tématu ohledně zneužívání dětí dospělými exoty/pedofily.

Popisování  volného času s Michaelem Jacksonem na jeho soukromém ranči v kalifornském Neverlandu bylo více než autentické. Jeden z výše uvedených pánů sugestivně v dokumentu hovoří, jak mu Jackson podával v neomezené míře alkohol, kdy při tomto abusu mu pouštěl tzv. „veselé obrázky“ s tématikou tvrdého porna. „Uvolnění stavu duše,“ bezostyšná masturbace před nezletilými.

Po americké premiéře odvysílaného dokumentu se začaly od Jacksona odvracet rozhlasové stanice obzvláště hovořící v anglickém jazyce.

Přestože ve světě běží kontroverzní toliko skloňovaný dokumentární film „Leaving Neverland“, ve kterém se zúčastnění sugestivním způsobem zpovídají, jak legenda (král popu)  zneužíval mladistvé, tak na palubě karlovarského symfonického orchestru se stále tančí a vše směřuje k trachtaci až k candrbálu.

I přes to symfonici uspořádali dne 21. března 2019 od 19:30 ve velkém sále Thermalu koncert ve spolupráci Moondance Orchestra a KSO s dirigentem Martinem Kumžákem.

Podporuje snad vedení orchestru tendence vedoucí k ospravedlnění takovéto animozity související s pedofilií? Vždyť některé rodiny z KSO se pravidelně zúčastňují nedělních bohoslužeb. I toto je dnešní obraz bohémského chaosu s přehršlí emocí a svévolné tvořivosti, bez špetky sebereflexe.

Text dopisovatele sděluje všem, že nyní  je nejméně vhodné obchodovat muziku s Michaelem Jacksonem v době rozjitřené vášněmi veřejnosti a považuje kroky vedení KSO jako za projev neprofesionálního excentrismu, daleko za hranicemi akceptovatelných norem slušnosti. Karlovy Vary se opět vymykají běžné civilizované normě i v královsky městem dotované kultuře v nehospodárném a účelovém klamu veřejnosti.

Michael Jackson moc dobře věděl, co dělá, nemám důvod jeho obětem nevěřit, říká psycholog…, video zde…

zdroj:DVTV

11 komentářů: „Umění za každou cenu

 • 4. dubna 2019 (09:54)
  Trvalý odkaz

  Já se v tom asi ztrácím, ale to vypadá, že je to orchestr buď hangáru nebo Ulhánka a jeho “záchránců” z hnutí koala??

 • 4. dubna 2019 (09:47)
  Trvalý odkaz

  Nevím, jestli si toho někdo z varáků povšiml, ale prý říďa nosí Jacksonovy polobotky. Obzvláště ty růžovoučké….

 • 4. dubna 2019 (09:44)
  Trvalý odkaz

  Ty kráso, to je ale ansábl….Za všechny městské prašule..Ořezat, vyřezat, zrušit.

 • 4. dubna 2019 (09:40)
  Trvalý odkaz

  Nevím, jestli si toho někdo všiml, ale prý říďa nosí Jacksonovy polobotky. Obzvláště ty růžovoučké…..

 • 27. března 2019 (20:15)
  Trvalý odkaz

  Já jsem byla na jednom koncertu, když paní Vlasta zpívala. Mám bohužel naslouchátko. Při koncertě mi v něm praskalo, jako když se ladí rádio jerevan. Ale souhlasím, že jí šla pára od úst.

 • 27. března 2019 (20:11)
  Trvalý odkaz

  Jak můžou někteří z KSO přitom všem, si hrát ještě na katolíky? To je mi z toho na zvracení.. Vždyť si při mši všichni podávají ruce. To se jenom přetvařují? Tak pak chápu, že to těleso s úrovní musí jít zákonitě z kopce dolů.

 • 27. března 2019 (20:10)
  Trvalý odkaz

  Je to tom jak v Záhadě hlavolamu. Kdo má u sebe v KSO ježka v kleci? Ředitel nebo ta produkční bez diplomu? Co já vím, tak při zpěvu jí neustále vysychá v hrdle. Je to hrůza poslouchat. Mám pocit, že je to, jak “karlovarská teplárenská”, samá pára a žádný zvuk…

 • 27. března 2019 (19:58)
  Trvalý odkaz

  To, že je orchestr v Karlových Varech politický a není nezávislý, o tom jsme se všichni mohli přesvědčit na vlastní oči při volbách do komunálu 2018, když vyvolení hráli u volebního stánku za hnutí KOA u Kulhánka. To je opravdu hnus. Ale, že se vyhýbají kolonádám a přitom ždímou kasu města je už velmi smutné. Asi je Kulhánek za 8 let úplně odnaučil na kolonádě hrát. K čemu nám je takový nafoukaný orchestr.

 • 27. března 2019 (19:49)
  Trvalý odkaz

  Já bych ho za zbabělost neodsuzovala. Asi se těší každý měsíc k bankomatu. Tam má svý jistý… Městská kasa nacpe i jemu.

 • 27. března 2019 (16:25)
  Trvalý odkaz

  Proč tu produkční z KSO ještě nevyhnali? Vždyť není už vůbec schopna kolem sebe sledovat ani světové dění.. Ředitel je jejich rukojmí. Je to tam, jak stát ve státě za peníze daňových poplatníků. To je ale humus, fuj…

 • 27. března 2019 (16:17)
  Trvalý odkaz

  Nevím jestli je ředitel rukojmí páté kolony, ale že je v ochestru loutkou, o tom si cvrdlikají všichni vrabci na střechách.

Komentáře nejsou povoleny.