Postsocialistické Karlovy Vary

REKLAMA

Karlovy Vary jsou výsledkem práce polistopadových politiků po 30.letech

Divoká privatizace celé Československé a České republiky zničila kompletně i Státní lázně v Karlových Varech, které zlojedi, nejčastěji z ODS totálně rozprodali. Hlavně to, co pořádně vydělávalo.

Ale ani to nestačilo.

Postupně byla vřídelní voda rozvedena do všech komerčních hotelů, a tak město Karlovy Vary přišlo o kolorit procházek k městským lázeňským domům, které zajišťovaly v režii města  lázeňskou péči na vysoké úrovni.

Všechny lázeňské domy postavilo město, které nejen, že drželo práva k léčivé vodě, ale bylo garantem práce pro mnoho lidí, kteří v lázeňských domech pracovali.  Ještě před socialistickým znárodněním politici věděli, že město o příjmy z lázeňství nesmí přijít.

Po privatizaci si převzali vše bohatí podnikatelé, a tak postupně město odstřihli od příjmů z lázeňských domů, které vždy dobře prosperovaly. Vydrancovalo se vše, co do dnes vydělává peníze, ale už ne městu.

Současným podnikatelům ale nestačily slušné příjmy za ubytování a servisu hostů. Vřídelní voda je dnes i v soukromých hotelech a městu zbyly jen náklady na provoz neziskových kolonád a veřejných parků. Zde bohatí podnikatelé na provoz nepřispívají ani korunu.

Dnes už mají návštěvníci „lázeňské procedury“ přímo v mnoha hotelech. Proto lázeňské domy města začaly být prodělečné. Kolonády dříve plné pacientů a turistů převzal soukromý kapitál, jehož starostí je na prvním místě jen byznys do vlastní kapsy. Procházky v lázeňských lesích jako součást terapie, také téměř vymizely. Ani sem nikdo kromě města nic neinvestuje. 

Rize komerční hotely, orientované výhradně na zahraniční klientelu a často se sídlem mimo Karlovy Vary odvádějící léta daně jinam, dnes požadují od totálně „vyrabovaného“ města výraznou podporu svého, čistě soukromého byznysu, který město stále podporuje na úkor trvale bydlících občanů.

Jak žijí občané města za hranicemi lázeňského území?

I to jsou známé Karlovy Vary

Jak to mysleli bohatí podnikatelé, když přepisovali sídla  svých firem mimo město Karlovy Vary?

Patrioti s navoněnou bídou?

Nebo si většina přijela do Karlových Varů jen pro sebe vydělat, a dnes požadují po městu peníze na nový rozjezd vlastního byznysu?

Zdá se, že privatizační politické strany už město „vydojily“ tak, že už není co „dojit.“ S takovou politikou Karlovy Vary žijí od listopadu 1989, a to bylo bohaté město s věhlasem široko daleko, do kterého se Češi hrnuli z celé země. V té době městské společnosti prosperovaly a nikoho z kapitalistických politiků ani nenapadlo, prodat městu fungující byznys, který zajišťoval slušný příjem do městské pokladny a stabilitu jejich vlastního byznysu. 


Z čeho politici dali přímou podporu vybrané skupině podnikatelů a kdo přišel zkrátka budeme informovat.


připravujeme : 50 miliónů na restart hotelů v Karlových Varech

Koaliční hnutí ANO stojí za trestně obviněným Bursíkem z ODS