Potrestaná lékařka vyvinula vlastní test. Je zdarma a zájem o něj mají v USA

REKLAMA

Soňa Peková z laboratoře Tilia, na kterou se podle jejích informací chystá ministerstvo zdravotnictví zakleknout, protože otestovala a nahlásila dva pozitivní pacienty, sice dostala v testování zájemců stopku, ale nezastavilo ji to.

Vyvinula jednodušší test, než používají ostatní pracoviště, a nabízí tento způsob provedení testu na koronavirus diagnostickým laboratořím. A to zdarma.

„Vzhledem k tomu, že se na nás obracejí diagnostické instituce z tuzemska, Evropy a USA s prosbou o vývoj praktičtějšího a dostupnějšího testu pro kvantitativní detekci viru SARS-CoV-2, neboť původně navržený test je pro rutinní testování velkého počtu vzorků zbytečně komplikovaný, pilně jsme navzdory všemu tady kolem nás na tomto zadání pracovali,“ uvádí Soňa Peková svou nabídku.

zdroj:novinky.cz


BABIŠOVA FIRMA NOVĚ NA SEZNAMU LABORATOŘÍ, CO TESTUJÍ NA KORONAVIRUS

Babišova firma je nově na seznamu laboratoří, které testují na nový koronavirus. Za tři tisíce. Laboratoř vzpurné Soni Pekové, která jako první otestovala pacienty odmítnuté státem, vyřazena. Testovala za 1300.

Ministerstvo zdravotnictví rozšířilo počet laboratoří, které budou nově testovat lidi na nový koronavirus.

Na seznamu se nově objevilo i jméno společnosti Vidia-Diagnostika, která patří do skupiny FutureLife. Tedy firmy spadající do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. Laboratoř má v Česku sedmnáct odběrných míst, většina z nich je v Praze nebo ve Středočeském kraji. Informuje o tom portál Seznam Zprávy.

Naopak laboratoř Tilia vzpurné Soni Pekové, která jako první otestovala pacienty odmítnuté státem, byla ze seznamu vyřazena. Testovala za 1300 korun.

„Babišova“ Vidia-Diagnostika, která je nyní na státním seznamu, počítá, že u nich lidé zaplatí okolo 3000 korun.

„Předpokládáme, že cena vyšetření pro samoplátce bude někde kolem tří tisíc korun,“ uvedl pro Seznam Zprávy ředitel Stejskal s tím, že provoz laboratoře nyní nemůže jet na plnou kapacitu.

Jak už jsme upozornili, právě proto, že stát nebyl schopen zajistit testování všech potencionálních pacientů, je třeba brát vládní čísla o nákaze s velkou rezervou. Lékaři se shodují, že skutečný počet nakažených bude mnohem vyšší.

zdroj:neovlivni.cz