14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Denní přehled: Plukovník na ústupu, koronavirus měl už každý dvacátý a do baru v roušce

REKLAMA

Roman Prymula chce dát premiérovi výpověď. Testy na jihu Čech ukázaly, že promořenost české populace je zřejmě mnohem větší, než se dosud počítalo. A už víme, že v barech budeme moci popíjet jen do 11 hodin večer.

Roman Prymula se stahuje

Jeden z hlavních stratégů souboje s epidemií koronaviru Roman Prymula informoval premiéra, že skončí na Ministerstvu zdravotnictví a odejde do soukromého sektoru. Pro případné setrvání premiérovi stanovil dvě podmínky, které ovšem neoznámil. Vyloučil, že by se týkaly jeho chybějící bezpečnostní prověrky, kterou vyžaduje ministr Adam Vojtěch.

Koronavirus měl už každý dvacátý

zdroj:ČT

Koronavirus bez příznaků ve skutečnosti prodělalo výrazně víc lidí, než kolik ukázaly výsledky plošného testování populace. Alespoň to naznačuje nové testování v Jihočeském kraji. Předběžné výsledky ukazují, že nemoc mělo víc než pět procent z 2 000 testovaných, aniž o tom vůbec věděli. To je každý dvacátý – přitom celostátní výsledky naměřili imunizaci v řádech jednotek promile. Jak je to tak výrazný rozdíl možný?

Do baru jen s rouškou

Hromadné akce pro 300 lidí, otevřené restaurace, solária, šatny, koupaliště, bary a kluby – z nich se ale budete muset úderem 23. hodiny přesunout ven nebo domů. Vláda 25. května zase otevře kousek Česka, ovšem za přísných hygienických podmínek. Na 500 osob se limit má rozšířit od 8. června. Samozřejmě když vše půjde dobře…

číst více…

zdroj:seznamzpravy.cz

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.