Už Masaryk o internetu říkal

REKLAMA

Asi dějepis u některých pirátů není úplně silnou disciplínou. Proč se plácání nesmyslů raději pirátský poslanec nevyhne. Možná se jen rád  poslouchá. Ale to, co vylezlo z piráta, rozhodně ani podprůměrně inteligentní voliče nejspíš moc neosloví.

Jakub Michálek studoval na Gymnáziu Jana Keplera v Praze, na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu v USA pracoval na University of Michigan. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

Škoda, že tak zcela zapadla velmi  podstatná informace o tom, jak se u nás soukromá media starají o pravdu na objednávku jen pro některé.

Bohužel v poslední době politiku nedělají osobnosti s přesvědčivým  a realistickým programem, ale marketingové kanceláře, které prodávají produkty a slíbí každému vše, co si jen umane.

Asi každý si sám na své kůži vyzkoušel, že jen naletěl na skvělou reklamu a výrobek, který si koupil, už ne zcela splňoval všechno, co bylo uvedeno v precizní reklamě. Tak se dnes ve světě reklamy prodávají i politici, kteří “ovcím” slíbí to, co jim na očích uvidí. A pak, když odevzdají tolik žádané hlasy,  už celé čtyři roky budou dělat jen to, co jim “loutkovodiči” naordinují.

V Duelu Martiny Spěváčkové na serveru Seznam Zprávy ukázal místopředseda Pirátské strany Jakub Michálek, že jeho omezené znalosti nejsou překážkou k tomu, aby sám sebe diskvalifikoval už na úrovni základní školy.


A JAK SE S TÍM VYPOŘÁDALI PIRÁTI

V reakci na vyjádření Ministerstva financí o zprávě OLAF k vyšetřování dotací pro farmu Čapí Hnízdo uvedl Jakub Michálek v internetovém pořadu Duel (seznamzpravy.cz) tuto větu: “Chtěl jsem uvést na pravou míru skutečnosti, aby občané nespoléhali na všechny informace, které si přečtou na internetových stránkách Ministerstva financí, protože už Tomáš Garrigue Masaryk říkal, že vše, co najdete na internetu, nemusí být pravda.” Jde o zjevnou připomínku fiktivního Masarykova citátu, který už mnoho let koluje po internetu a upozorňuje lidi, že nemají slepě věřit všemu, co si na internetu přečtou. Tento citát, obrázky Masaryka s počítačem a související humor patří mezi známé vtipy českého internetu. I dnes se někteří důvěřivci nechají touto zjevnou blbostí napálit. TGM to sice neřekl, ale mohl to říct. Kdyby internet vzniknul o 60 let dřív… Kromě toho, že Jakub Michálek vystudoval práva a teoretickou fyziku, patří mezi jeho záliby i programování. Vzhledem k tomu je naivní se domnívat, že uvedené vyjádření myslel vážně. Některé vtipy nemusí být provázené salvou huronského smíchu, jak to činí lidoví baviči v estrádách.

zdroj:pirati.cz


Většina hloupých dá moc chytrým, ti z nich pak udělají chudé.

A CO NA TO NAŠE REDAKCE

[huge_it_video_player id=”34″]

zdroj:YouTube


One thought on “Už Masaryk o internetu říkal

Comments are closed.